Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rybářům v Petrovicích u Karviné někdo ukradl 300 kilogramů ryb, zmizeli vánoční kapři, amuři, štiky i sumci

Velké rozčarování zažili rybáři v Petrovicích u Karviné. Zatím neznámý zloděj jim z pozemku ukradl přibližně 300 kilogramů ryb. Případ vyšetřuje policie.

Když přišli rybáři v pondělí do svého areálu v Petrovicích, čekal na ně nepříjemný zážitek. Zámky u komor byly ucvakané a všechny ryby z vypuštěného rybníku, byly pryč.

Václav Pasz, hospodář Českého rybářského svazu Karviná: "Jsme měli uskladněné kapry, amury a sumce. Jsme to počítali a zjistili jsme, že nám chybí asi 50 kaprů, 20 amurů a ten sumec dvanáctikilový. Měli jít zpátky jak vyčistíme loviště, že to půjde zpátky do rybníka na příští rok. Radost jsme neměli, jsme byli naštvaní z toho. Jak chodíte celý rok kolem toho a pak to někdo vybere."

Zloděj nebo zloději ryby zřejmě pochytali do svých podběráků a podle rybářů je teď někde rozdávají svým známým. Případem se zabývá policie.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže. Pachateli, kterému bude prokázáno, že ryby odcizil, hrozí až dvouleté vězení ."

Rybáři teď budou objednávat novou várku mladých ryb a znovu od zažátku si je odchovají.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže."
Nahlásit chybu


K tématu
Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail