Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezská záchranka hledá nové lékaře, záchranáře i operátory

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje hledá nové kolegy a kolegyně. Moravskoslezským záchranářům schází, podobně jako prakticky všem dalším zdravotnickým organizacím, lékaři, záchranáři a operátoři. Nejde přitom o akutní problém, ale daleko spíše o dlouhodobý stav, který má zhoršující se tendenci.

Moravskoslezské záchrance aktuálně schází několik desítek kmenových lékařů, jejichž úvazky musejí saturovat lékaři jiných organizací v rámci pracovních dohod.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Právě lékařská profese je nepostradatelná u nejvážněji nemocných a zraněných pacientů. Podobně ale zaznamenává personální nedostatek také krajské zdravotnické operační středisko. Dispečerská práce je přitom klíčovým předpokladem dobře organizované zásahové činnosti celé záchranné služby a spolehlivě fungující tým operátorů je nenahraditelný."

V blízké budoucnosti se dá navíc očekávat také úbytek zájemců v oboru zdravotnický záchranář."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zdravotnická záchranná služba MSK proto ve spolupráci s regionální televizí Polar Ostrava přistoupila k tvorbě krátkých video spotů, které představují práci záchranné služby a profesí lékařů, zdravotnických záchranářů i operátorů. Zmíněná televizní stanice bude od pondělí 20. prosince, během celých svátků i po Novém roce videa opakovaně vysílat." 

Zájemci o práci u moravskoslezské záchranky najdou více informací na www.zzsmsk.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy