Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Notorický vykradač aut i objektů skončil za mřížemi

Pouhých deset dnů po pravomocném rozhodnutí o trestu za krádeže znovu začal krást. Řeč je o 27letém muži, který měl několikrát vzít různé věci ze sklepních boxů na území Karviné. V rukou mu měly skončit vrtačky, sbírka známek a rozbrušovačka, a nejenom to.

Od poloviny října si muž v Karviné vytipoval čtyři osobní auta a jedno nákladní. Vzápětí z nich zmizelo nářadí, rybářské pruty, autokamera, gola klíče a další. V některých vozidlech nenašel nic k odcizení, a tak majitelům vozidla poškodil.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "V jednom vozidle přetrhal dráty spínací skříňky, vylomil plastové části přístrojové desky. V dalším vozidle postříkal vnitřní interiér nalezeným sprejem. Někdy v listopadu si důvodně podezřelý vybral i stavební kontejner, ze kterého měl odcizit elektrické nářadí v hodnotě bezmála 74 tisíc korun."

V jednom případě evidují policisté i krádež v restauraci v Horní Suché.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Tady zřejmě odcizil finanční hotovost ve výši asi 88 tisíc, k tomu přibral osobní doklady a čtyři platební karty. Konečný součet pro 27letého muže je celkem deset skutků majetkového charakteru s předběžně vyčíslenou škodou ve výši 260 000 Kč."

Krádeží se dopustil i přesto, že v říjnu byl pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody se zkušební dobou do roku 2022.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Komisař důvodně podezřelého muže z Karviné obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, pokračujících přečinů krádeže a poškození cizí věci. Obvinění zahrnuje i přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku."

Notorický pachatel byl po rozhodnutí soudce vzat do vazby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy