Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Musherka skončila v řece Morávce. Policisté ji přenesli na břeh a předali zdravotníkům

Neobvyklou záchranu mají za sebou policisté z Nošovic na Frýdeckomístecku. V Morávce spadla do koryta řeky musherka i se svým psím spřežením a zranila se. Navíc nevěděla, kde je a proto zavolala pomoc. Do záchrany se zapojili také hasiči a zdravotníci.

Krátce po poledni na tísňovou linku zavolala 52letá žena, že je zraněná, ale neví kde je. Zranila se při pádu ze saní, když jela po břehu řeky Morávky se psím spřežením v okolí obce Raškovice. Musherka také oznámila, že zraněný je jeden z jejich psů. Jako první se do pátrání zapojili policisté z Nošovic.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Následně přijali další oznámení o nálezu tažných saní a třech psů, kteří uvízli v hustém porostu stromů v obci Morávka. Policisté proto prohledávali okolí tohoto místa, kdy se jim podařilo ženu nalézt v těžko přístupném zasněženém terénu u koryta řeky. Žena byla zraněná, policisté se proto museli přebrodit na druhý břeh řeky, aby se k ženě dostali. Následně ji přenesli zhruba 300 metrů ke služebnímu vozidlu."

Policisté pak ženě poskytli první pomoc a tepelný komfort do příjezdu záchranné služby. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Žena byla při vědomí s poraněním hlavy a podezřením na otřes mozku. Také byla podchlazená. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji posádka transportovala na úrazovou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku." 

Policisté společně s hasiči také zajistili všechny tři psy, včetně zraněného. Na místo události mezitím dorazil také známý zraněné ženy a ten se o psy postaral.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail