Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

23letý nepřipoutaný taxikář podcenil námrazu a havaroval se dvěma ženami, auto letělo vzduchem a skončilo v příkopu

Vážnou dopravní nehodou skončila zhruba půl hodiny před půlnocí z 27. na 28. prosince 2021 jízda taxislužby v Moravskoslezském Kočově na Bruntálsku. Vůz Škoda Octavia řídil 23letý muž, který zřejmě podcenil namrzlý povrch vozovky. Po smyku v zatáčce narazil do kovového svodidla, které auto vymrštilo do vzduchu. Po letu pak vůz dopadl do přilehlého silničního příkopu. Ve vozidle spolu s řidičem cestovaly dvě ženy, obě se zranily.

Na místo nehody byly vyslány čtyři týmy záchranné služby ze základen v Bruntále a Krnově.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Posádky ošetřovaly tři účastníky nehody. Třiadvacetiletý muž byl v bezvědomí, utrpěl poranění hlavy. Zasahující lékař musel zajistit jeho dýchací cesty intubací a převést jej na přístrojem řízenou ventilaci. Žena stejného věku byla rovněž těžce zraněna, s poruchou vědomí a podezřením na poranění mozku. Oba pacienty ošetřili záchranáři v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté je transportovali do traumatologického centra FN Ostrava. Třicetiletá žena utrpěla středně těžké zranění a byla při vědomí. Posádka ZZS ji následně předala v krnovské nemocnici."
René Černohorský, mluvčí PČR: "30letá žena z Bruntálu v době jízdy byla jako jediná z uvedených osob připoutána bezpečnostním pásem. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 92 tisíc korun."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bruntál vyjela na místo nehody – na silnici I/45 mezi Bruntálem a Valšovem – dvěma vozidly. Silnice byla opět zprovozněna - po úklidu hasiči - o úterní půl druhé. Hasiči museli použít na únik několika litrů paliva sorbent a sací roušky." 

Podle policejního mluvčího byla při lékařském ošetření řidiči odebrána krev, aby bylo zjištěno, jestli nebyl v době jízdy pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "Tato kolizní situace v dopravě je nyní nadále intenzivně prošetřována a prověřována ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a ze strany bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti."
Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail