Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V závěru hlasování o Alej roku se mezi nejlepšími drží 3 aleje z Moravskoslezského kraje

Hlasování o Alej roku 2021 jde do finále. V průběžném hlasování se mezi první čtveřicí drží tři aleje z Moravskoslezského kraje. Alej červených dubů u Šilheřovic, Alej do Janovického lesa v Rýmařově a Tyršova alej v Orlové. Hlasování skončí v úterý 11. ledna ve 12 hodin.

Hlasování o krásku, která nemusí mít ten nejútlejší pas a jejíž věk není omezen na dvojciferné číslo, se blíží do finále. Pomyslnou korunku krásy si už brzy nasadí jedna z 93 alejí nominovaných ze všech krajů České republiky, které bojují o titul Alej roku. Hlasování odstartovalo 2. listopadu 2021 na stránkách www.alejroku.cz a končí 11. ledna 2022. Pořadatel, sdružení Arnika, ke konci uplynulého roku odtajnil průběžné počty hlasů, aby se lidé mohli podívat, jak si vedou jejich favorité. Zájem o nominované aleje v době odtajnění prudce vzrostl a během 17 dní přibylo neuvěřitelných 1800 hlasů.

Petra Vojtková, patronka soutěže; muzikálová zpěvačka a herečka: "Děkujeme všem, kteří jste zaslali vaše aleje, vaše fotografie. Já mám tuto soutěž moc ráda a budu ráda, když se do ní ještě zapojíte i vy! Pojďme uzavřít takhle krásně náš 11. ročník, a to příští úterý 11.1. přesně ve 12 hodin. Jsme zvědavá, koho v druhé polovině ledna vyhlásíme jako celorepublikového a regionálního vítěze."
Klára Ondrigová, organizátorka soutěžě: "S radostí jsem pozorovala, jak veřejnost zareagovala na odtajněný průběh hlasování, mnoho lidí to skutečně povzbudilo k aktivitě. Cílem této soutěže je upozornit na krásu alejí, které dnes z naší krajiny často mizí kvůli výstavbě silnic nebo jejich zanedbanému stavu. Je důležité si uvědomit, o jaký zázrak přírody bychom se mohli připravit, pokud se nad jejich ochranou vážně nezamyslíme."

Průběžné pořadí k 31. 12. 2021:

1.

Klokotská alej

435

2.

Alej červených dubů u Šileřovic

288

3.

Alej do Janovického lesa v Rýmařově

278

4.

Tyršova alej v Orlové

277

Kristýna Dušák, mluvčí Arniky: "Nominující celorepublikové vítězné aleje obdrží let balonem. Všech 14 regionálních vítězů se pak může těšit na dárkové balíčky s poukazy, knihy o památných stromech nebo vstupenky do botanických zahrad po celé České republice. Patroni ankety u letošního ročníku navíc zvolí nejkrásnější fotografii, jejíž autor získá digitální zrcadlovku."

Cílem ankety je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyFOPO II., s.r.o. - pracoviště

od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

DUMAT soukromý podnik, v.o.s. - pracoviště Mlýn Jeseník n/O

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Tyršova základní škla a mateřská škola Praha 5 - Jinonice, U Tyršovy školy 1/430, příspěvková organizace

od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail