Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obří růžové židle, designové květináče. Hlavní ostravská tepna prošla rychlými zásahy

Ostravská městská třída se mění k lepšímu. Jde o spojnici ulic Opavská a 28. října, kterou momentálně lidé jen projíždějí, nebo procházejí. V budoucnu ale bude lákat i k zastavení. Vytipovaná místa kolem ní prošla proměnou už teď.

Rychlé nestavební zásahy na ostravské městské třídě jsou téměř u konce. Celkem prošla proměnou čtyři zanedbaná veřejná prostranství, kde je velký pohyb lidí. Dvě z nich v centru Ostravy. A to náměstí Republiky a budoucí pěší zóna u Palace Kampus.

Zuzana Paclová, architektka, MAPPA: “Celý tento projekt je součástí práce na koncepci městské třídy, který městský ateliér MAPPA zpracovává a snahou bylo poukázat na některá významná veřejná prostranství."
Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My jako obvod jsme byli součástí přípravy těch městských zásahů a jsme taky součástí té realizace, kdy zajišťujeme některé části. Tady vidíte nové lavičky, které se instalovaly, případně nátěry celé té konstrukce.”
Anketa: obyvatelé Ostravy: “Je to krásně natřené.”
“Je to moc super, líbí se mi to, ale měli to udělat víc barevné. Nejenom červené.”

Naproti Ostravice se v rámci estetizace veřejného prostoru objevily obří designové květináče. Zvětšil se i prostor pro chodce, kteří se teď cítí mnohem bezpečněji.

Zuzana Paclová, architektka, MAPPA: “Dalším místem je křižovatka 28. října a Sokola Tůmy. To je místo, které potřebovalo jakousi provokativní ukázku své existence. Takže v tuto chvíli je tam umělecké dílo v podobě třech velkých růžových židlí."

Posledním místem je park u křižovatky na vozovně v Porubě, kde se pracuje se zelení a s mobiliářem a v jarních měsících přibude i nátěr na asfalt.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail