Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická nehoda u Bílé, osobní auto se čelně srazilo s autobusem plným dětí

Jeden život a dva zraněné si vyžádala srážka osobního auta Opel Meriva s autobusem VDL plným dětí na silnici mezi Bílou a Mezivodím. Uvnitř autobusu, který vezl 5 dospělých a 33 dětí, se zranila pedagožka, v osobním autě dva lidé. Řidiče museli hasiči vyprostit a do nemocnice ho přepravil vrtulník. Pomáhali také členové Horské služby. Druhá osoba bohužel zemřela.

Zdemolovaný Opel Meriva odhozený v příkopu a autobus VDL s probořeným nárazníkem. Vážná nehoda na silnici mezi beskydskou obci Bílá a místní části Mezivodí zalarmovala záchranné složky půl hodiny po poledni.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Z dosud nezjištěného důvodu došlo mezi osobním vozidlem a autobusem k čelní srážce."

Televizi Polar kontaktovalo několik svědků, kteří tvrdí, že za nehodu zřejmě může řidič osobního auta, který údajně přecenil své schopnosti a jel příliš rychle.

svědek: "Ten Opel dostal smyk a během chvíle létal na silnici z jedné strany na druhou. Atobusák se snažil okamžitě zastavit, ale úplně se mu to nepodařilo. Kdyby tak rychle nezareagoval, možná by to skončilo ještě hůř."
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Při kolizi došlo ke zranění tří osob. Jedna osoba později svému zranění podlehla."

Šlo bohužel o spolujezdkyni z osobního auta. Vážně zraněného řidiče museli hasiči vyprostit. Dvojici z auta hned poté transportovali členové Horské služby k vrtulníku, který nemohl u nehody přistát. Sedl zhruba o kilometr dál.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Letečtí záchranáři bojovali o život čtyřiašedesátileté ženy, která byla po havárii při vědomí, utrpěla však vnitřní poranění v oblasti břicha a zranění hrudníku. Jevila známky těžkého šoku a přes intenzivně poskytovanou přednemocniční neodkladnou péči se její stav rychle zhoršoval. Následně upadla do bezvědomí a došlo k selhání srdeční činnosti. Posádka započala ihned s rozšířenou resuscitaci, která však nevedla k úspěchu a zasahující lékař nakonec musel konstatovat smrt. Devětapadesátiletý muž se nalézal při vědomí, s poraněními hlavy, hrudníku, pánve, horních i dolních končetin. Ve vážném stavu byl poté transportován na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice."

Uvnitř autobusu, který vezl 5 dospělých a 33 dětí, se zranila jedna z učitelek.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči vedle vyproštění zraněného cestujícího z osobního auta asistovali týmu ZZS MSK při ošetřování a transportu dvou zraněných osob. Na závěr zásahu silnici, pokrytou vrstvou ledu, pečlivě uklidili. Nebyl zaznamenán žádný únik provozních kapalin. Cestující z havarovaného autobusu mohli přestoupit do náhradního autobusu, včetně zraněné učitelky, která měla podle svých slov „pouze“ naraženou ruku a tvrdila, že vyhledá lékařské ošetření až dodatečně."
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Byla provedena dechová zkouška u řidiče autobusu s negativním výsledkem. U řidiče osobního vozidla dechová zkouška nebyla provedena z důvodu jeho zranění. Policisté se budou zabývat příčinou a okolnostmi dopravní nehody."

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Frýdek-Místek a dobrovolní hasiči ze Starých Hamrů. Silnice Bílá-Mezivodí byla během zásahu složek IZS po nezbytně nutnou dobu zcela uzavřena, pak byla umožněna kyvadlová doprava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy