Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otužilci pořádali společný Tříkrálový ponor do Žermanické přehrady

Více než stovka otužilců okusila v sobotu odpoledne teplotu vody v Žermanické přehradě. Spolek koupelníků tam pořádal tradiční Tříkrálový ponor.

Petr Smejkal, organizátor akce: “Už je to 5. ročník, oficiálně 4. ročník, ale byl i nultý, takže to není žádná novinka. Taky jsem překvapen, že tolik lidí přišlo, protože předem bylo přihlášených asi jenom 70 lidí a asi 40 až 50 je tady dalších otužilců, kteří teprve dneska registrovali. Program je jednoduchý, nejdřív ve 14 hodin bude společné focení a potom půjdeme všichni královských korunách se trošku vymáchat. Samozřejmě žádné limity nejsou. Je to zcela individuální, každý jak chce. Někdo tam vydrží v řádu minut, někdo sekund. Je to prostě na každém.”
Anketa: “Já jsem tady, abych rozdával radost. Já nejdu do vody, ani rodiče. My tady jsme proto, abychom lidem dávali osušky.”
Anketa: “Já myslím, že účast je super. Já jsem tady poprvé a pokusím se zúčastnit se aktivně. Myslím si, že to je perfektní, že se lidí potkají, utužíme tu imunitu a bude veselo. Začala jsem loni a snažím se pokračovat i doma i takhle venku, ale opravdu zatím toho je málo ještě. Já to zkouším tak, že se rozdýchám trošku a už jsem si to tak nějak vsugerovala, že mi zima není, i když jsem ne nějaký opravdu otužilec-profík, ale začátečník. Nejsem tam zatím dlouho ve vodě, neplavu kilometry, ale kousíček a postupně to hodlám zvyšovat.
Anketa: “Je to úžasné. Tolik lidí, je to dobrá akce. Já tak uvažuju, že tam smočím akorát prst od nohy. Tak uvidíme.”
Anketa: “Z Havířova jsme přijeli a na internetu jsme si našli, že se tady koupelníci scházejí, tak jsme si řekli, že to zkusíme. Tady paní sousedka a pan soused nás podpořili, takže společná akce. Řeknu si, že tam vlezu, tak tam vlezu Prostě musím.”
Anketa: “Zatím je to dobré, ale ta voda, to bude asi horší. Přemluvili jsme i dceru. Ona sice tam jde nedobrovolně, takže doufám, že tam vleze s námi. Byl to takový spontánní nápad manžela, že do toho půjdeme, tak letos to máme poprvé. Uvidíme, možná tam nevlezeme celí a příští rok budeme trénovat, abychom to zvládli.”
Anketa: “Loni jsme začali uvažovat, ale propásli jsme to, tak letos jsme zjišťovali to datum dříve a jsme tu. Doufám, že nás nebudou tahat hákama z vody.”
Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail