Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začala oprava mostu na Rudné ulici. Na řidiče čekají zácpy

V pondělí začala obávaná rekonstrukce mostu na Rudné ulici v Ostravě-Vítkovicích. Hned ráno omezili silničáři v jednom směru provoz, aby do něj později svedli i dopravu z opačného směru od Havířova. Nákladní automobily na mosty nesmějí vůbec.

V pondělí ráno mnozí řidiči vyrazili do práce s obavami. Hlavně ti, kteří musejí po Rudné ulici přes most ve Vítkovicích. Byl totiž ve špatném technickém stavu a tak začala jeho rekonstrukce. Silničáři umísťovali značení postupně, takže ještě dopoledne jezdili řidiči bez kolon. Kamiony už ale musely na objízdné trasy.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "První objízdná trasa je připravena přes silnice I/11 (ul. Rudná), I/56 (ul. Místecká), II/647 (ul. Mariánskohorská) a I/58 (ul. Plzeňská) zpět na I/11. Alternativní objížďka pro rozptýlení velmi hustého provozu vede přes silnice I/11 (ul. Rudná), II/477 (ul. Frýdecká), II/647 (ul. Bohumínská) a po dálnici D1 zpět k I/11."

Osobní vozy budou jezdit po jedné části mostu v obousměrném provozu. Druhá  část se bude nejprve bourat a pak znovu stavět. Vzhledem k tomu, že ale na Rudnou denně vyrazí kolem 34 tisíc vozidel, očekávají se kolony. Může tedy být rychlejší využít objízdné trasy. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Policisté budou přítomni v samotném místě dopravního omezení, vyšší počet hlídek také plánujeme zejména od pondělí směřovat na přilehlé komunikace nebo tam, kde předpokládáme dopravní komplikace."
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Situaci monitorujeme na našem dohledovém pracovišti, informace předáváme průběžně Policii ČR a v případě jejich žádosti se podílíme na opatřeních k usměrňování dopravy v okolí uzávěry."

Rekonstrukce obou mostů potrvá zhruba dva roky a vyjde na asi 239 milionů korun. Hlavně v prvních dnech by řidiči měli být opatrní a raději ubrat plyn. 

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 34 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ARBOR MORAVIA s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail