Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu esteticky ztvárňují betonové zdi u hřišť počmárané sprejery

Betonové zdi na sídlištích v Ostravě-Jihu procházejí malířskými úpravami. Dosud je hyzdily všelijaké výtvory sprejerů. Nově tematicky zapadají do okolí.

V Ostravě-Jihu dali prostor street art umělcům. Ti postupně zkrášlují sídliště tím, že esteticky ztvárňují zanedbané a všemi možnými motivy počmárané betonové zídky u dětských hřišť a jiných sportovišť.

Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: :Toto ztvárnění už je 11. barevným prvkem, který jsme takto vyzdobili. Myslím, že jsou daleko hezčí než nějaké klikyháky a čmáranice."
Marek Brinzík, majitel realizační firmy: “Základ je to ošetřit, nějakým způsobem ovapkovat a penetrace a nějaký základ fasádní barvou a potom používáme na to spreje lakovací, které jsou odolné proti mrazům a tak dále, takže výdrž to má několik let.”

I přesto, že v obvodu často řádí sprejeři, kteří loni dokonce v Bělském lese posprejovali Surikatí stezku a stromy hákovými kříži, nově ztvárněných zdí se zatím ani nedotkli.

Marek Brinzík, majitel realizační firmy: “Vandalové to neničí, protože ti street art umělci i ti pouliční, tak oni vlastně se nějakým způsobem znají a respektují se. Takže právě to je dobré, že se znají a ta plocha je tím chráněná.”

Zkrášlením projde i tato zídka, která se nachází na sídlišti Norberta Frýda, a to v rámci projektu města, které tyto plochy nabídlo street art umělcům.

Nahlásit chybu


K tématu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail