Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyři lidé se přiotrávili oxidem uhelnatým ve Frýdku-Místku

Záchranáři zasahovali u otravy nebezpečným oxidem uhelnatým ve Frýdku-Místku. V domě našli čtyři přiotrávené osoby a všechny musely být převezeny do nemocnice.

Původně dostali záchranáři v sobotu před třiadvacátou hodinou informaci o nevolnosti starší ženy. Po vstupu do domu jim ale začalo pískat čidlo detekující nebezpečný oxid uhelnatý. Posádky už ho mají ve standardní výbavě.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Díky tomu záchranáři velmi rychle odhalili příčinu zdravotních obtíží devětačtyřicetileté pacientky, k níž byli voláni a zabránili dalším možným vážným následkům."

Vyšetření nakonec potřebovaly i další tři dospělí, kteří se v domě nacházeli.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "U všech byla zjištěna intoxikace a naměřeny hodnoty hladiny oxidu uhelnatého v organismu, jehož zdrojem bylo podle všeho plynové zařízení v bytě. Pacientům byl podán kyslík a následně je záchranáři transportovali na interní ambulanci nemocnice ve Frýdku- Místku."

Rodina má tak velké štěstí, že si při nevolnosti zavolala pomoc. Do rána by se totiž nemuseli všichni probudit. Zda plyn unikl z karmy nebo z kotle, záchranáři nesdělili. Všeobecně se doporučuje mít doma detektor oxidu uhelnatého, nejlépe v kombinaci s požárním hlásičem. Tyto přístroje totiž zachraňují lidské životy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy