Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba se inspirovala e-shopy. Na webu laicky odpovídá lidem na nejčastější otázky

Na webu fajnova Poruba se objevil nový odkaz Nejčastější dotazy. Lidé tam najdou odpovědi na otázky, se kterými se úředníci setkávají téměř denně a jsou vesměs totožné. Rozumět jim budou všichni, protože nejsou psány v úřední řeči.

Co mám udělat, když si pořídím psa? Proč kácíte tento strom, když vypadá zdravě? Proč ještě není opravena díra v chodníku před mým domem? To jsou otázky, na které se Porubané ptají nejčastěji a úředníci odpovídají každému zvlášť. Nově lidé odpovědi najdou na webu fajnovaporuba.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Ty dotazy se s pravidelnou železnou zákonitostí opakují pořád dokolečka od lidí a my je samozřejmě vysvětlujeme. A my jsme přemýšleli nad tím, jak to těm lidem podat, zjednodušit a vysvětlit nějakou opravdu jednoduchou formou."

Radnice se nakonec inspirovala zejména e-shopy, které na svých stránkách mají shrnuty nejčastější dotazy zákazníků a jasné laické odpovědi na ně.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Tady vidíte, že je to rozčleněno na témata, která se týkají chodníků, silnic, nepořádku. Potom například zeleně, pak jsou to například různé poplatky, bydlení, senioři, ale jsou tam třeba i školy, když chcete dítě přihlásit do 1. třídy ZŠ, co musíte všechno pro to udělat.”
Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “Samozřejmě ta stránka je zatím jakási první verze. Neustále do ní budeme přidávat nové a nové dotazy tak, jak budou chodit a budeme se snažit, aby byla opravdu obsáhlá a lidé si našli vše potřebné."

Radnice už má na otázky občanů připravenou i automatickou odpověď, která je odkazuje právě na web fajnovaporuba.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy