Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní pohádka potěšila hospitalizované děti v Nemocnici Třinec

Hospitalizované děti v Nemocnici Třinec si užily první letošní divadelní představení. Přímo v nemocnici jim divadelníci zahráli pohádku Bublifuk aneb zima, zima, zimička.

Vítané rozptýlení při jejich pobytu na dětském oddělení přinesli pacientům členové divadelní agentury Křesadlo, kteří si pro ně připravili veselou zimní pohádku o kamarádství zvířátek, do které zapojili i děti. Ty, kromě sledování pohádky, také pomáhaly Buble a Fukovi zdobit domeček, učily pejska teple se oblékat, rozlišovaly zdravé a nezdravé potraviny, a alespoň na chvíli tak zapomněly, že jsou v nemocnici.

Andrea Ciencialová, herní terapeutka dětského oddělení Nemocnice Třinec: "Snažíme se pro hospitalizované děti připravovat různé činnosti, které jim pobyt v nemocnici zpříjemní. Hrané divadelní představení je jednou z aktivit, která přispívá ke zmenšení stresu dítěte z pobytu v neznámém prostředí a zlepšení jeho psychického stavu."

Humorné pohádkové vystoupení se všem moc líbilo. Za milé zpestření pobytu hospitalizovaným dětem děkuje nemocnice především paní Ludmile Sikorové z divadelní agentury Křesadlo, která tyto představení v Nemocnici Třinec za pomoci sponzorů organizuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy