Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dálnici D48 ve směru na Frýdek-Místek zastavila nehoda nezodpovědného řidiče

Zřejmě vysoká rychlost stála za nehodou osobního auta na dálnici D48 ve směru na Frýdek-Místek. Řidič Hondy narazil do svodidel a zastavil tak provoz na dálnici. Chvíli na to ve stejném místě bourala řidička Fordu, narazila do Octavie před sebou a utrpěla zranění.

Nehoda zastavila 57. kilometr dálnice D48 před sjezdem na Dobrou před 16. hodinou.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Řidič osobního vozidla značky Honda jedoucí ve směru na Frýdek–Místek (od Českého Těšína) narazil do svodidel. Příčinou nehody, při které nebyl nikdo zraněn a policisté ji vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení, byla s největší pravděpodobností nepřiměřená rychlost a nepřizpůsobení stavu a povaze komunikace."

Škoda na autě byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun a na svodidlech na 10 tisíc. Dechová zkouška u řidiče byla negativní.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Krátce poté a v podstatě v tomto místě měla narazit řidička osobního vozidla značky Ford do před ním jedoucí octavie řízené mužem. Žena utrpěla zranění, byla předána zdravotníkům. Výsledky provedených dechových zkoušek byly i zde negativní."

Pro zadokumentování této nehody bylo zapotřebí na nezbytně nutnou dobu uzavřít provoz na dálnici ve směru na Frýdek–Místek.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté směřovali řidiče na objízdnou trasu. Postupně zprůjezdnili levý i pravý jízdní pruh, provoz bez omezení obnovili před 17. hodinou. V šetření okolností dopravní nehody i nadále pokračují."

Počasí komplikuje dopravu napříč celou republikou. Tradičně je vydán zákaz vjezdu kamionů směrem na Ostravici.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Vzhledem k aktuálním povětrnostním podmínkám a stavu komunikace byl je na silnici I/56 v cca 20 kilometrovém úseku mezi Ostravicí a Bílou (Horní Bečvou a v opačné směru) stále platný zákaz vjezdu pro vozidla nad 12 tun. Žádáme řidiče kamionů, aby uvedené respektovali a užili jinou trasu (na kterou jsou naváděni)."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy