Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé se při setkání ve Frenštátě rozloučili s legendárním závodníkem Karlem Lopraisem

Oblíbenými písničkami, promítáním fotografií na velkoplošnou obrazovku a vzpomínáním na úspěchy ve slavné dakarské rallye se lidé v sobotu rozloučili s Karlem Lopraisem. Legendárního závodníka si lidé pamatují jako symbol fair play a vzor pro mnoho jeho nástupců.

Na náměstí v centru Frenštátu pod Radhoštěm se v sobotu odpoledne sešlo několik stovek lidí. Po oficiálním pohřbu se tam při neformálním setkání rozloučili se šestinásobným dakarským vítězem Karlem Lopraisem.

Marian Žárský, organizátor akce: “My jsme si dnes připravili setkání v duchu jak ho měl Karel Loprais rád. On byl totiž ve své podstatě velice neformální a v tom nejlepším slova smyslu obyčejný člověk. Tím pádem jsme se rozhodli, že z toho nebudeme dělat nějakou velkolepou show, ale prostě sejdeme se na náměstí, dáme si punč a s kamarády, známými a občany města zapomínáme na Karla Lopraise takovým tím obyčejným způsobem.”

Lidé si budou legendu saharské pouště pamatovat jako férového závodníka a dobrosrdečného člověka.

Anketa: “Byl to sám o sobě borec, který je něco pro Českou republiku dokázal a čest jeho památce. Sledoval jsem reportáže z Dakaru a držel jsem mu palce. Bohužel, smůla, že již není mezi námi."
Anketa: “Znala jsem ho osobně, dokonce jsem tam byla i se synem, tehdy malým, máme i fotky v autě. Byl to příjemný člověk, dobrosrdečný, nemůžu říct půl slova špatného."
Anketa: “Já budu vzpomínat určitě vždycky u srdíčka, protože to byl v mládí samozřejmě můj idol. Byl jsem srdcař na Dakar, takže jsem mu držel palce a už někdy od roku 1989, kdy jsem to vnímal jak soutěžil a vyhrával, tak vždycky to byl náš takový vzor. Podle něho jsme začali mít rádi Tatru, zajímali jsme se o Tatru jako takovou a zůstalo mi to do teď. Mrzí mě to.”

V závěru setkání poslali lidé legendárnímu závodníkovi pozdrav do nebe.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy