Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K oblíbeným Technotrasám v Moravskoslezském kraji se nově připojil i okruh v továrně Hyundai

V Moravskoslezském kraji je několik takzvaných Technotras, které jsou velkým lákadlem pro turisty. Se zájmem je však navštěvují i místní obyvatelé, kteří si připomínají historii regionu. Nově jsou zařazovány i současné provozy. Nová technotrasa provází výrobnou automobilů Hyundai v Nošovicích.

Veřejnost si moderní továrnu automobilů v Nošovicích může prohlížet na takzvaném Návštěvnickém okruhu. Právě ten byl nově zařazen do projektu Moravskoslezského kraje Technotrasa.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MSK: “Přicházejí s úplně jinou koncepcí Technotrasy a je to ta moderní technologie, která bude oproti té historii vlastně ukazovat tu budoucnost, která nás čeká.”
Petr Michník, mluvčí Hyundai Motor: “Tady uvidí naprosto moderní technologie, nejmodernější výrobu automobilů a myslíme si, že je to krásné propojení vlastně těch ostatních části Technotrasy s naší automobilkou.”

Projekt Technotrasa se postupně rozrůstá o další zajímavosti a lidé to vítají.

Petr Koudela, jednatel Moravian-Silesian Tourism: “Technotrasa se může v roce 2022 pyšnit nástupem nových partnerů. Jedním z nich je CETRAT v Příboře. Dále jsme se rozšířili o Stezku břidlice v Zálužné Rábovou štolou, Muzeum nákladních automobilů Tatra a dneska tady v Hyundai, kde oni se svou návštěvnickou trasou pro veřejnost a turisty vstupují do tohoto produktu.”

Informace o jednotlivých Technotrasách jsou na webových stránkách projektu. Na některé prohlídky je nutné se předem rezervovat.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Radim - zem. s.r.o. - pracoviště
Milotice nad Opavou
od 125 do 162 Kč/hod.

Detail