Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Fulneku-Děrném se srazila dvě osobní auta, řidič jednoho z nich nehodu nepřežil

Na rovném úseku silnice ve Fulneku-Děrném se v pátek večer srazila dvě osobní auta. 66letý řidič jednoho z nich nehodu nepřežil. Zranily se další čtyři osoby, které cestovaly v druhém autě. Příčina nehody je v šetření.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: "V pátek 28. ledna 2022 v 18:50 hodin na silnici I/47 ve směru od Fulneku na Bílovec na sjezdu ze silnice I/57 došlo z dosud nezjištěných příčin ke střetu dvou osobních vozidel. Vozidlo Ford řídil 66letý muž a vozidlo Volvo řídila 27letá žena. Při nehodě utrpěl řidič fordu těžká zranění, kterým i přes poskytnutou pomoc na místě podlehl. Ve volvu utrpěly zranění čtyři osoby ve věku od 15 do 23 let." 

Na místo ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Bílovec a jednotka dobrovolných hasičů Fulnek. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zabezpečili před případným požárem obě havarovaná vozidla, která zůstala po srážce stát na silnici. Na menší únik provozních kapalin na silnici použili nasákavý sorbent. Hasiči vyprostili spolucestujícího z Volva, v němž jelo celkem pět osob (z toho se 4 zranily), taktéž řidiče Fordu. Asistovali týmu ZZS MSK při resuscitaci a ošetřování. Do psychosociální pomoci účastníkům nehody se zapojili dva interventi ze složek IZS – profesionální hasič z Bílovce (HZS MSK) a policista ČR."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na závěr zásahu hasiči odtáhli obě havarovaná vozidla na okraj silnice, která byla zhruba dvě hodiny neprůjezdná, a uklidili místo nehody, které osvětlovali kvůli zásahu i zdokumentování. Nakonec pomáhali při nakládce obou aut na vozidla odtahové služby." 

Podle policejní mluvčí byla dechová zkouška i test na přítomnost návykových látek u řidičky negativní. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: "Příčinu úmrtí u muže určí nařízená soudní pitva. Další okolnosti, příčiny tragické nehody šetří dopravní policisté. Obě havarovaná vozidla policisté zajistili pro případné znalecké zkoumání. Žádáme osoby, které mohly v danou dobu projíždět uvedeným úsekem komunikace, případně svědky nehody, aby kontaktovali policisty na lince 158 či přímo novojičínské dopravní policisty na tel. 974 735 250. Děkujeme."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy