Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž hodil kámen na projíždějící vlak, zřejmě ho naštvalo, že na něj strojvedoucí zatroubil

V policejní cele skončil muž, který ve středu 26. ledna dopoledne na železniční trati u zastávky Ropice hodil kámen do čelního skla kabiny lokomotivy. Zřejmě jej naštvalo, že na něj strojvedoucí zatroubil, když přicházel do kolejiště. Policisté muže vypátrali i díky výpovědi cestujících.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Strojvedoucí vypověděl, že rychlost vlakové soupravy snížil a zatroubil. Nato osoba z kolejiště ustoupila, ale sehnula se a něco vzala do ruky, a napřáhla ruku proti vlaku. Až po zásahu čelního skla kabiny si strojvedoucí uvědomil, že osoba v kolejišti proti lokomotivě hodila kámen a utekla. Zřejmě díky snížené rychlosti vlaku a tvrzenému sklu nebyly následky tak fatální, nikdo nebyl zraněn. City Elefant „Hanička“ byla odstavena a na místo byli vysláni policisté i vyšetřovatel Správy železnic." 

Předběžně vyčíslená škoda na lokomotivě je odhadnuta na 100 tisíc korun, později budou vyčísleny i další škody, které jsou spojené s mimořádnou událostí na železnici. Provoz na trati totiž musel být zastaven na tři hodiny. Policisté začali intenzivně pátrat po pachateli a podezřelého muže zadrželi ještě v noci. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení s trestní sazbou odnětí svobody na jeden rok až šest let. Muž ve věku 36 let odmítl vypovídat, své jednání fakticky nevysvětlil. Nicméně můžeme konstatovat, že kamenem hodil proti vlaku zřejmě jen tak, ze vzteku, v minulosti něčeho podobné se už dopustil. Důvodně podezřelý v záznamech o trestech má již 12 zápisů. V nedávné době komisař služby kriminální policie a vyšetřování muže obvinil, jelikož mu bylo prokázáno poškození čtyř osobních vozidel zaparkovaných v jedné ulici ve městě."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy