Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru rodinného domku v Doubravě hasiči nalezli mrtvého člověka

Při zásahu u požáru v rodinném domku v obci Doubrava na Karvinsku hasiči objevili tělo člověka bez známek života. Požár byl ohlášen ve čtvrtek 27. ledna 2022 brzy ráno. Hasiči s policisty šetří nejen okolnosti vzniku požáru, ale také úmrtí nalezeného člověka.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Ve čtvrtek před pátou hodinou ranní vyjely k požáru do Doubravy dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Orlová a Karviná, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Doubrava a Petrovice-Závada."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hořelo v jednom pokoji dvoupodlažního domku, určeného k demolici. Hasiči z objektu vynesli dvě třicetikilogramové tlakové lahve. Požár dostali pod kontrolu za několik minut." 

Podle mluvčího Kůdela je škoda na objektu nulová.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Kriminalisté na místo požářiště povolali policejní psa, který je vycvičen na vyhledávání iniciátorů hoření, také kriminalistický specialista chemik. Začali shromažďovat poznatky, jak k osobě, která mohla pobývat v domě, tak i k samotnému domu. Vlastníkem bylo potvrzeno, že tento dům byl určen k demolici. Po prohlídce požářiště a jeho okolí nebyly nalezeny žádné podezřelé stopy. Kriminalisté společně s vyšetřovatelem hasičů se shodli, že s největší pravděpodobností příčina vzniku požáru mohla být nedbalost. Informace, které se podařilo shromáždit k osobě v domě, musí kriminalisté prověřit a totožnost s jistotou určit prostřednictvím srovnání vzorků DNA."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBOR-ANNAH-YUR-STAV - Kněževes s.r.o.

od 17 300 Kč/měsíc

Detail

Masarykova základní škola Kdyně, okres Domažlice, příspěvková organizace

od 32 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Výchovný ústav, základní škola, střední škola a středisko výchovné péče, Velké Meziříčí, K Rakůvkám 1 - SVP

od 34 000 do 44 000 Kč/měsíc

Detail