Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž na terénní motorce narazil do betonového mostu, v bezvědomí ho našli v potoce

V Karviné-Starém Městě, na tamní ulici Olšiny, se v sobotu 29. ledna 2022 velmi vážně zranil 45letý muž. Při jízdě na terénním motocyklu narazil do betonového mostu, poškodil dopravní značení a poté přepadl do potoka. Nalezen byl v bezvědomí.

Operační středisko se o nehodě dozvědělo před půl dvanáctou odpoledne. Na místo kromě posádky rychlé lékařské pomoci vzlétl i vrtulník ze základny v Ostravě.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Prvotní lékařské vyšetření ukazovalo na poranění hlavy a mozku a podchlazení, vyloučit však nebylo možno ani další zranění. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života. Za pomocí scoop rámu byl přenesen do sanitního vozidla, kde mu posádka zajistila tepelný komfort. Zasahující lékaři museli provést intubaci dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci, protože dýchání muže selhávalo. Byly mu podány potřebné léky a zajištěna další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. Poté jej letečtí záchranáři přepravili na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: "Další okolnosti havárie šetří dopravní policisté. U muže byl nařízen odběr krve pro zjištění případného ovlivnění návykovými látkami."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy