Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třinecké železárny letos plánují investovat přes 1,6 miliardy do modernizace i úspory energií

Třinecké železárny letos plánují proinvestovat 1,6 miliardy korun. Dalších bezmála 70 milionů směřují do ekologických projektů. Největší modernizační projekty s využitím nových technologií přinesou zvýšení přidané hodnoty výrobků třinecké huti.

Jan Czudek, generální ředitel: "Letos hodláme pokročit v projektech týkajících se snížení emisí CO 2 . Zásadní pro působení na trhu s ocelí budou modernizační akce směřující do zvyšování přidané hodnoty u tyčové oceli, či do automatizace výrobních procesů v segmentu železniční dopravy."

K největším letos patří dokončení stavby nové loupací linky za 715 milionů korun, z nichž zbývá proinvestovat 320 milionů. Linka přinese zvýšení kapacity výroby loupaných tyčí a zlepšení jejich jakosti.

Radek Olszar, investiční ředitel: "Tyče vyrábíme v průměru 16 až 80 mm. Nová loupací linka s kapacitou 90 kilotun ročně upevní naše postavení na trhu. Zákazníci mají u loupaných tyčí jistotu, že jsou zbaveny veškerých povrchových vad."

Upravený materiál s přidanou hodnotou se používá především v automobilovém průmyslu a pro výrobu ložisek.

Petra Macková Jurásková, mluvčí železáren: "Huť letos plánuje instalaci dvou fotovoltaických elektráren s náklady překračujícími 40 milionů korun. Obě vzniknou na výrobních halách odloučených provozů v Kladně a ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Další fotovoltaickou elektrárnu s náklady zhruba 10 milionů korun letos nainstaluje dceřiná firma Energetika Třinec v areálu hutě v Třinci."

Ekologický přesah má i plánovaná modernizace frézovací linky na válcovně kolejnic za 170 milionů korun, kde dojde k významným úsporám energie. Dvě stávající linky nahradí jeden plně automatizovaný agregát s využitím stávající osvědčené technologie frézování ve čtyřech po sobě jdoucích operacích.

Radek Olszar, investiční ředitel: "Nová linka nám umožní zvýšit kvalitu a zpřesní opracování žebrové podkladnice s ohledem na požadavky trhu. Jedná se o další přínos v oblasti automatizace výrobních procesů."

Úsporu spotřeby energie přinese také plánovaná rozsáhlá modernizace osvětlení výrobních hal v huti v celkovém rozpočtu 50 milionů korun v horizontu příštích pěti let. Začne v letošním roce a nahradí stávající světla za moderní LED svítilny s inteligentním řízením. Úspora energie jen výměnou světel dosahuje 70 %, s dobře zvolenou regulací se dá dosáhnout úspory ve výši 84 %. Navíc životnost LED svítidel je mnohem vyšší než původních výbojkových.

Nahlásit chybu


K tématu
Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail