Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šofér malého tahače přes ozdoby za sklem málem neviděl na cestu

Dobrý odhad na hříšníky mají policisté, kteří hlídkují u hraničního přechodu s Polskem v Chotěbuzi. Na kontrolním stanovišti přímo při vjezdu na české území zastavili menší tahač a pak už se jen nestačili divit.

24letý cizinec měl výhled z vozu z velké části zakryt všelijakými ozdobami po vzoru šoféru z Indie či Nepálu. Při kontrole se zjistilo, že na tahač této hmotnosti nemá příslušné oprávnění a v pořádku nebyla ani samotná souprava tahače s návěsem. 

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR MSK: "Policisté z dálničního oddělení Frýdek-Místek provedli kontrolu se zaměřením na technický stav vozidla a zjistili vážné závady u tahače návěsu. Dále zjistili, že řidič nemá patřičné oprávnění k řízení vozidla, jelikož celková hmotnost tahače i návěsu přesáhla 9,5 tun a řidič měl oprávnění pro skupinu BE, tedy řízení nákladní soupravy do hmotnosti 7 tun. V kabině vozu byly umístěny různé předměty, které narušovaly řidičům výhled dopředu či do stran. Přestupkové jednání řidiče i provozovatele policisté zadokumentovali a postoupili příslušnému správnímu orgánu k projednání. Cizinci byla zakázána další jízda a uložena kauce ve výši 50 tisíc korun, kterou na místě uhradil."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy