Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zatoulanou ženu hledaly v Jeseníkách desítky lidí. Hasiči ji převezli pásovým vozidlem

Hasiči, policisté a také členové Horské služby Jeseníky pátrali v pondělí večer po ženě, která se ztratila u Anenského vrchu na Bruntálsku. Po asi dvou hodinách byla nalezena a hasiči k jejímu převozu využili pásový speciál.

Krátce před 18. hodinou zavolala na tísňovou linku žena, že si vyšla na horskou túru v okolí Anenského vrchu a ztratila se. V horském terénu někde špatně zahnula a ztratila orientaci. Byla už tma a teplota se pohybovala pod bodem mrazu. Okamžitě se rozjela pátrací akce. 

Ondřej Škovránek, Horská služba Jeseníky: "Paní byla dezorientovaná, nevěděla, kde se nachází. Věděla jen zhruba lokalitu, odkud šla a kam. Byla v lesích nad Karlovou Studánkou, kde těch cest je spousta, takže než jsme to projezdili, tak to trošku trvalo." 

Kromě profesionálních hasičů z Bruntálu pomáhaly i dobrovolné jednotky z okolních obcí. Jednotka Světlá Hora si v lyžařském areálu vypůjčila sněžný skútr a vyrazila po stopách ženy. Nakonec ji po třech hodinách vypátrali.

František Lukovský, velitel SDH Světlá Hora: "Začali jsme prohledávat žlutou a modrou běžkařskou trasu. Šlo se po jejích stopách, které zanechala, když šla od Karlovy Studánky. Tam jsme na paní potom narazili." 
Jakub Kozák, mluvčí HZS MS kraje: "K transportu na sedlo Hvězda hasiči využili pásový speciál BV206 Hägglunds z bruntálské stanice. Žena se jevila nezraněná, jen “promrzlá” - stroj tak díky nezávislému vytápění poskytl pro transport dostatečný komfort."

Horská služba doporučuje turistům, aby se do hor vydávali v zimě nejméně ve dvou a raději ve dne. Aby zásadně využívali pouze značené turistické trasy a měli u sebe vždy mobilní telefon, nejlépe s aplikací Záchranka. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy