Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třinecké železárny postihla další provozní havárie. Tentokrát unikla pára z kotle

Nezvykle velké množství páry se valilo ve středu dopoledne nad Třineckými železárnami. Příčinou byla havárie v energetickém provozu.

K nehodě došlo kolem 9. hodiny. Lidé z Třince se o události okamžitě začali mezi sebou informovat. Někteří hovoří o výbuchu kotle a popisovali silnou explozi. 

Petra Jurásková Macková, mluvčí Třineckých železáren: "Dnes okolo 9.30 hodin došlo k havárii na tlakovém celku fluidního kotle Energetiky Třinec. Podle prvotních informací nebyl nikdo zraněn. Příčinu závady zjišťujeme. K úniku nebezpečných látek nedošlo, uniká velké množství páry. Výroba elektřiny a tepla není omezena, zásobujeme jak Třinecké železárny tak město Třinec."

O události bylo informováno i město: "Dnes, ve středu 9. 2. po 9 hodině, došlo k poruše na fluidním kotli K12 společnosti Energetika Třinec, a.s. Podle prvotních informací Třineckých železáren, a.s, nebyl při události naštěstí nikdo zraněn, zjišťují se důvody poruchy. Z areálu neunikají žádné nebezpečné látky, viditelný je pouze únik páry, není potřeba přistupovat k žádným mimořádným opatřením. Dodávky elektrické energie pro huť jsou zajištěny. Sledujte náš web a facebook."

Věra Palkovská, primátorka Třince: "Jsem sice mimo úřad, ale o události jsem informována ze strany Třineckých železáren i ředitele hasičského sboru. Občany můžeme uklidnit, že nehrozí žádné nebezpečí a jde skutečně jen o páru. 
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy