Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další únik oxidu uhelnatého, hasiči zasahovali v rodinném domě v Příboře

Od tragického případu v Opavě, kde zemřely tři osoby, z toho jedna nezletilá dívka, uplynulo jen několik hodin a hasiči zasahovali v sobotu 12. února před sedmou hodinou večerní u dalšího úniku nebezpečného oxidu uhelnatého, tentokrát v rodinném domě v Příboře.

Operátory tísňové linky kontaktovali rodiče, kteří nalezli svou dvanáctiletou dceru v bezvědomí v koupelně. Mysleli si, že jde o diabetické kóma, protože jejich dítě trpí cukrovkou. Nakonec ale bylo vše jinak.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři, kteří jsou vybaveni detektory oxidu uhelnatého, však po svém příjezdu zjistili, že v místnosti, kde se nalézal také plynový ohřívač, je vysoká koncentrace tohoto smrtícího plynu a život ohrožující stav pacientky je způsoben právě jím. Dívka byla proto ihned přenesena do bezpečných prostor, kde posádka zahájila poskytování přednemocniční neodkladné péče. Díky včasnému zásahu se týmu ZZS podařilo pacientku přivést k vědomí a následně byla transportována na urgentní příjem Městské nemocnice Ostrava."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na místě zasahovali hasiči ze stanice Kopřivnice. I přes to, že bylo ještě před jejich příjezdem zahájeno větrání, naměřili 30 ppm tohoto nebezpečného plynu.

Záchranáři na místě vyšetřili i další osoby, jejich převoz do nemocnice ale nebyl nutný. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Posádky ZZS vyjíždějí v Moravskoslezském kraji každoročně i ke dvěma desítkám pacientů, u nichž přes všechna varování a možná opatření dojde k intoxikaci oxidem uhelnatým. V roce 2021 se zplodinami z plynových nebo jiných topidel různě závažně otrávilo 14 osob, včetně dvou dětí."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy