Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už žádné kličkování mezi auty. Okolí ZŠ Provaznická v Hrabůvce je pro děti bezpečnější

Cesta do školy i ze školy je teď pro děti, které navštěvují Základní školu Provaznická v Hrabůvce, daleko bezpečnější. Příjezdová cesta prošla rekonstrukcí, v rámci které na ni vznikly i nové chodníky a parkoviště.

V blízkosti Základní školy Provaznická v Hrabůvce vznikaly nebezpečné situace. Před i po vyučování tady vládl naprostý chaos. Děti musely kličkovat mezi auty, protože ke škole vedla jen společná cesta pro auta i pěší. Teď nastala změna.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Nacházíme se v lokalitě u ZŠ Provaznická, kde jsme v letošním roce dokončili opravu cesty a vybudovali zde nová parkovací místa jednak pro bytový dům a pak především tady vpravo ode mě pro rodiče dětí, které tady chodí do školy. K tomu samozřejmě byly vybudované nové chodníky.”

Bezpečnost v blízkosti školy na Provaznické ulici zvyšují nejen nové chodníky ze zámkové dlažby, ale také zbrusu nové zábradlí kolem nich.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Původně jsme plánovali dokončení již na podzim, nicméně došlo k určitým problémům a musely se provádět dodatečné práce.”
Anketa: návštěvníci ZŠ Provaznická: “Je dobře, že tady vznikla ta parkovací místa, protože sám dávám dceru každé ráno do školy, syna do školky a pomůže to k nějakému hladkému průběhu celého toho ranního procesu.”
“Teďka se už vůbec nebojím, že spadnu třeba pod auto, když tu jsou ty nové ploty. Je to pěkné.”

V jarních měsících se v této lokalitě počítá i s novou výsadbou a zpátky by se také mělo vrátit umělecké dílo, které je v současné době v depozitáři.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy