Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prostranství u obchodního domu v centru Karviné bude modernější, změna začala

Prostranství poblíž obchodního domu v centru Karviné projde výraznou změnou. Celý prostor dostane novou image, od zeleně přes mobiliář a nové chodníky. Práce už začaly, v těchto dnech se odstraňují nemocné stromy a přerostlé keře.

Obyvatelé Karviné se mohou těšit na změnu, která změní image veřejného prostranství podél ulice 17. listopadu a uličky vedoucí od obchodního domu na náměstí. Tato část v centru města už změnu potřebovala.

Jan Wolf, primátor: "My jsme více jak rok připravovali projekt obnovy prostranství před Priorem, protože je to vstupní brána a je už docela zanedbaná, takže jsem rád, že se to podařilo dostat do fáze realizace, takže si myslím, že z toho vznikne nová krásná plocha a ten příjezd do Karviné bude díky tomu příjemnější."

Právě v těchto dnech, kdy je vegetační klid, dochází ke kácení nemocných stromů a přerostlých keřů, které budou nahrazeny novými, těšit se mohou lidé i na novou alej.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TSK Karviná: "Většina Karviňáků ví, že dominantou Karviné je sakurová alej, takže i tady dojde k výsadbě dalších sakur."

Změna se neobejde bez bouracích prací, ty začnou hned v březnu, kdy zmizí betonová plocha poblíž obchodního domu a začne i modelace některých ploch včetně přestavby chodníků.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TSK Karviná: "Součástí této úpravy bude i vybudování místa pro odpočinek, na kterém bude umístěn mobiliář ve formě lavic a lávek a zároveň bychom tam rádi přestěhovali panely, které jsou dnes v průchodu, tak bychom přestěhovali na tuto stranu. Ty panely už budou vypadat jako z 21. století, měly by být digitální.”

Nové bude i veřejné osvětlení. O průběhu prací vás budeme průběžně informovat

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail