Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie obvinila recidivistu, který se vloupal do poslanecké kanceláře Josefa Bělici (ANO) v Havířově

Policisté během tří dnů vypátrali muže, který se v půlce února vloupal do poslanecké kanceláře Josefa Bělici (ANO) v Havířově. Na místě odcizil věci za zhruba 11 tisíc korun. V minulosti byl již 15krát soudně trestán.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Do několika hodin bylo zřejmé, že tehdy ještě neznámý pachatel do objektu vnikl ze zjištných důvodů, z kanceláře byly pryč dvě televize. Do 48 hodin policisté už pracovali s konkrétním jménem podezřelého, kterého mohli vzápětí zadržet."

Policisté proti zadrženému 41letému muži zahájili trestní stíhání. Obviněn je ze spáchání několika skutků. Během procesních úkonů mu totiž prokázali zapojení v další trestné činnosti.   

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Ve čtyřech skutcích jsou zapojeni i jeho spolupachatelé, proto jejich prověřování a kompletování je vedeno samostatně. Obviněný muž v minulosti byl již 15krát soudně trestán. Naposledy opustil brány věznice v létě 2020. O víkendu byl podán návrh na vazební stíhání obviněného, kterému soud vyhověl. V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody šest měsíců až tři léta."
Josef Bělica (ANO), poslanec Parlamentu České republiky a primátor Havířova: "Jsem moc rád, že policie pachatele dopadla ve velmi krátkém čase. Já jsem vždycky věřil a jsem přesvědčený o tom, že policisté odvádí rychlou a kvalitní práci. Moc jim za to děkuji."
Nahlásit chybu


K tématu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail