Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné budou odbahňovat jezero v zámeckém parku, zvětší ostrov a nainstalují mola

Letos v létě začne dlouho očekávané čištění jezera v zámeckém parku v Karviné. Práce už byly zahájeny kácením suchých a dožívajících dřevin. Samotná realizace, která zahrnuje i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, potrvá tři roky.

Volnočasový areál Lodičky je vyhledávanou lokalitou nejen obyvatel Karviné, ale rádi tady tráví volný čas i lidé ze vzdálenějších míst.  Jedinou vadou na kráse bylo jezero, které dlouho čekalo na vyčištění. Letošním rokem ale celá akce startuje a bude obnášet víc, než jen samotné odbahnění jezera.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: “ Celé to okolí projde velkou proměnou, takže do budoucna toto místo, které už je dnes hodně využívané Karviňáky, tak bude daleko víc pěknější a komfortnější pro naše obyvatele nebo i návštěvníky."

Celá akce začala letos v únoru kácením poškozených a suchých dřevin.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: "Nemusíme se obávat, v daleko větším násobném počtu budou vysazovány stromy a keře. Jde zhruba o 1700 stromů a 300 keřů."

 Vlastní čištění jezera bude kvůli chráněným živočichům žijícím ve vodě a okolí prováděno od 15 . srpna do prvních zámrazu. V plánu také je zvětšení plochy jednoho z ostrovů, u něhož budou nově instalována dvě mola.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Z jednoho ostrůvku vznikne poloostrov, vzniknout tam cestičky, budou tam lavičky."

Ve finále bude jezero opět vhodné ke koupání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy