Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ujíždět policistům nemá smysl. Během jednoho dne dostihli hned dva nebezpečné řidiče

Honičky s policisty bohužel nejsou v dnešní době nijak výjimečné, ale důležité je, že ujíždějící řidiči jsou zpravidla hlídkami dopadeni. V Ostravě se v minulých dnech staly hned dva podobné případy, oba souvisely s drogami a oba řidiči skončili za mřížemi.

V krátkém čase museli ostravští policisté absolvovat hned dvě honičky s ujíždějícími řidiči, kteří ignorovali jejich signály k zastavení. První případ se odehrál na Rudné, kde kolem hlídky profrčelo Volvo rychlostí 180 km/h. Chtěla ho zastavit, ale řidič šlápl na plyn a začal ujíždět. Kličkoval mezi auty, mezi pruhy a jel velmi rychle. V Kunčicích dostal smyk a naboural. Bojoval ale dále a zkusil to po svých. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzal z auta batoh a zkusil se dát na útěk. Muži zákona včele s nováčkem z dopravní policie během okamžiku muže zadrželi. Jak se později ukázalo, bylo hned několik důvodů, proč před policisty ujížděl."

Ve druhém případě spolupracovali policisté napříč krajem. Tento ujíždějící řidiči nakonec také dojel na Rudnou, kde po několika kilometrech honička skončila nehodou s policejním vozem. Řidič už absolvoval honičku s policisty v září na Třebíčsku, kde se ztratil v lese. 

Jana Kroutilová, mluvčí PČR Vysočina: "Řidič jel v úmyslu uniknout velmi riskantní a nebezpečnou jízdou a do snahy o jeho zastavení se zapojily další hlídky. V Hrotovicích řidič pronásledovaného automobilu vytlačil ze silnice policejní vozidlo, které se ho snažilo předjet, a došlo tak k poškození pneumatik policejního vozu.

V obou případech soud poslal řidiče do vazby a v obou případech z podobných důvodů - měli zákaz řízení, byli pod vlivem drog a drogy měli i u sebe. 

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 29 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail