Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zmodernizovaný Sportovní areál Poruba se otevře už příští rok. Začala II. etapa jeho rekonstrukce

V Ostravě-Porubě pokračuje modernizace Sportovního areálu Poruba na Skautské ulici. Dříve známého jako areál VOKD. Ta začala loni a skončit by měla v roce 2023, kdy nabídne mnohem lepší místo pro sport nejen klubům, ale i rekreačním sportovcům.

V únoru začala druhá etapa rekonstrukce Sportovního areálu Poruba na Skautské ulici, která bude probíhat až do příštího roku. A bude mnohem náročnější. První etapa byla zahájena loni rekonstrukcí a dostavbou areálu tenisových šaten.

Andrea Hoffmannová (Piráti), náměstkyně primátora Ostravy: “Zároveň jsme rekonstruovali zadní škvárové hřiště, kde vznikne hřiště s umělou trávou se značením pro americký fotbal, které bude sloužit nejen americkému fotbalu.”

Druhá etapa zahrnuje mimo jiné rekonstrukci velkého fotbalového hřiště a atletického oválu, a vybudovány budou také workoutové a dětské hřiště a nový vstupní objekt s kavárnou.

Andrea Hoffmannová (Piráti), náměstkyně primátora Ostravy: “To velké hřiště se zázemím se začíná v tuto chvíli demolovat. Bude se rekonstruovat a stavět nové hřiště a nové objekty.”

Na zmodernizovaný sportovní areál se všichni moc těší. Třeba Atletika Poruba se tady vrátí po dlouhých 15 letech.

Tomáš Břeský, předseda klubu: “My se těšíme, že rozšíříme naše tréninkové možnosti. ale také chceme vrátit atletické soutěže tady do Poruby.”
Jan Klimeš, Offensive Lineman, Ostrava Steelers: “My jsme úplně nadšení, protože konečně budeme mít plnohodnotné podmínky pro přípravu. Vlastně jako první tým v ČR budeme mít umělé hřiště s našimi lajnami.”

Celkové náklady na druhou etapu rekonstrukce si vyžádají bezmála 170 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy