Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti v třinecké nemocnici budou při hospitalizaci dostávat látkové panenky

Malí pacienti Nemocnice Třinec obdrží nyní při hospitalizaci látkovou panenku, která není pouze kamarádem, hračkou, ale i pomocníkem při komunikaci personálu s dítětem. Panenky šijí odsouzení ze smluvních věznic.

Látková panenka, kterou získají malí pacienti za hospitalizace v třinecké nemocnici, je prospěšným pomocníkem dětí, které u nás leží. Čistě bílá panenka, naplněna umělou střiží, je vítaným kamarádem, kterého si malí pacienti mohou podle své vlastní fantazie upravit a vybarvit.

Irena Sikorová Nožková, mluvčí Nemocnice Třinec: "Nový projekt Občanského sdružení Panenka dětem z.s., jehož prezidentkou je Eva Pastušková, pomáhá dětským pacientům v nemocnicích překonat pocit osamění a strachu z neznámého. Herní terapeutka i zdravotnický personál využívá tuto panenku k vysvětlení, jaké lékařské zákroky malý pacient podstoupí, co se s ním bude při lékařském zákroku, či vyšetření dít. Dítě pak lépe snáší průběh léčby, když ví, co ho čeká a jak bude vše probíhat. Samozřejmostí je, že si po propuštění odnáší látkového kamaráda s sebou domů."
Jiří Veverka, ředitel Nemocnice Třinec: "Pevně věříme, že i tato zdánlivá maličkost přispěje k psychickému komfortu malých hospitalizovaných pacientů. Důvěřujeme této panence, která není pouze kamarádem, hračkou, ale i pomocníkem při komunikaci s dítětem."

Kromě zakladatelky sdružení paní Evy Pastuškové, zavítal do třinecké nemocnice i patron projektu Petr Šiška. Společně se zástupkyní firmy Innogy paní Lindou Filuszovou navštívili dětské oddělení a předali látkové panenky i drobné dárky.

Nahlásit chybu


K tématu
KOLOFIX, a.s., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

POE EDUCO, spol. s r. o., Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Opava
Ostrava
od 200 do 330 Kč/hod.

Detail

Z-Group bus a.s., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail