Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci měří preventivně rychlost v památkové zóně i u škol

Strážníci Městské policie Karviná preventivně měří rychlost v místech, kde řidiči často zapomínají na povolenou rychlost. Jeden z takových úseků se nachází i v památkové zóně v centru města.

Preventivní měření rychlosti probíhá v Karviné namátkově na místech, která vybírá Policie ČR na základě statistických údajů dopravní nehodovosti, rizikovosti úseků, údajů ze stacionárních radarů i z podnětů občanů. Jde o úseky s větším pohybem chodců, u škol a podobně. Jeden takový úsek se nachází i na ulici Fryštátská v centru města, kde v poslední době řidiči danou rychlost nedodržují.

Vladimír Kolek, náměstek primátora: "My, jako město, nechceme principiálně přistoupit na nějaké další restrikce, kterých máme v dnešní době milion, ale pokud ti řidiči nepochopí, že ta zodpovědnost je na nich, a že ta rychlost tam je snížena na 30 km/h, i kvůli bezpečnosti, kvůli hluku, tak zřejmě budeme muset v budoucnu přistoupit na úsekové měření.”

K měření rychlosti projíždějících vozidel využívají speciální laserový rychloměr.

Václav Ožana, MP Karviná: "Po změření rychlosti se odečítá ve prospěch řidiče 3 km/h v případě, že se jedná o rychlosti do 100 km/h a 3% mínus v případě, že se jedná o rychlost nad 100 km/h.

V případě překročení rychlosti zpracovávají tuto událost strážníci v rámci řízení buď přímo na místě nebo ji řeší správní orgán. Měření bude nadále probíhat namátkově podle potřeby.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail