Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Auta rekreačních řidičů se přesunou na odstavné parkoviště. Plánuje radnice Ostravy-Jihu

V Ostravě-Jihu mají problém s vytipováním dalších míst pro nová parkoviště. Lidé začínají upřednostňovat zeleň před betonovými plochami. Radnice proto hledá další možnosti, jak vylepšit komfort s parkováním.

Radnice městského obvodu Ostrava-Jih se inspirovala Porubou. Pomocí ankety chce zjistit, jestli by občané, kteří nejezdí autem každý den, byli ochotni odstavit svá auta na hlídaném parkovišti na okraji obvodu.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V současné době máme v plánu postavit dalších 9 nových parkovišť. Nicméně samozřejmě obvod není nafukovací a mnohdy se parkovací místa budují na úkor zeleně. Proto by určitě zajímavým řešením bylo, kdyby někteří obyvatelé našeho obvodu, kteří nejezdí pravidelně a auto používají jen příležitostně, byli ochotni jej například odstavit někde na okraji obvodu na odstavném parkovišti.”
Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Městský obvod Poruba si v minulosti nechal udělat studii, ze které vyplynulo, že velká část aut, byla to skoro polovina, prakticky nejezdí a že ta auta permanentně stojí na svém místě, které zabírají. A já si myslím, že nám ta čísla vyjdou podobně.”
Anketa: obyvatel Ostravy-Jihu: “Kdysi za totáče auta, které byly podnikové, neexistovalo, aby to stálo u baráku. Všechno muselo stát v garážích. Dneska páni podnikatelé, aby nemuseli platit za parkovné někde, normálně řidičům, které zaměstnávají řeknou, vem si to k baráku. Tím vzniká ten nešvar, že tady mají svoje auta a parkují tady ještě firemní.”

Radnice už jedná i s některými supermarkety, které by byly ochotny pronajmout část svých parkovišť, která nejsou zcela využita.

Nahlásit chybu


K tématu
Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail