Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé jsou solidární, v Karviné plní sběrné místo humanitární pomoci pro Ukrajinu vším potřebným

Od 1. března je v budově polikliniky v Karviné-Mizerově otevřeno sběrné místo humanitární pomoci pro Ukrajinu. Lidé jsou velmi solidární, přivážejí potřebné věci od drogistických výrobků přes spacáky a deky až po vybavení do domácnosti i z okolních měst a obcí.

Sběrné místo humanitární pomoci pro Ukrajinu v prostoru bývalé lékárny v budově Polikliniky v Karviné-Mizerově se od úterý 1. března, kdy bylo otevřeno, zaplnilo nejrůznějšími věcmi od drogerie a potravin, přes oblečení, deky, spacáky, nádobí, karimatky a mnoho dalších. Lidé je sem doslova nosí nepřetržitě.

Marie Pollaková, pracovnice Odboru sociálního MMK: "Pomoc je obrovská, chodí hodně lidí, vracejí se i několikrát. Je třeba hodně poděkovat Karviňákům, ale i z jiných měst, kteří přijeli."
anketa: dárci: "Přispět jsme se rozhodla spacákem dětským, který dostala dcera od svého dědy a dostala minulý týden nový, tak jsme se s ním rozloučili, dekami a drogerie, co je potřeba. "My pomáháme hlavně maminkám a dětem, protože to asi musí být hrozné." "Doufám, že více lidí přispěje." "Dovezla jsem peřiny, polštáře, deky, co je třeba do těch hotelů, co potřebují."

V současné době je dostatek oblečení, naopak lidé mohou stále přinášet hlavně vybavení pro děti, od plenek přes nočníky, hračky, lahvičky na krmení, postýlky, kočárky, ale i drobnou elektroniku jako jsou třeba žehličky a i vybavení do domácností, hlavně do kuchyně a potřebné jsou i čistící prostředky.

V příštím týdnu bude sběrné místo ještě otevřeno od pondělí do čtvrtku od 13 do 19 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy