Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár rodinného domku ve Frenštátu pod Radhoštěm, hasiči evakuovali 9 lidí a 3 psy

Šest hasičských jednotek ve středu dopoledne vyjelo k požáru sedlové střechy rodinného domku ve Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku. Podle mluvčího HZS MSK Petra Kůdely se při požáru nikdo nezranil, hasiči ale museli evakuovat devět osob a tři psy.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu po deváté hodině dopolední. Do oblasti Planiska vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Nový Jičín a Kopřivnice, společně s nimi čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Frenštát pod Radhoštěm (i s automobilovou plošinou AP 27 Tatra 815), Trojanovice, Kopřivnice a Kunčice pod Ondřejníkem. Hořela sedlová střecha zhruba o ploše 25 x 15 metrů. Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba za hodinu, další hodinu jim zabralo dohašování s rozebíráním střešních konstrukcí. Do středečního večera budou hlídat požářiště místní dobrovolní hasiči."

Podle mluvčího Kůdely v domku nebyly, stejně jako v mnoha dalších případech, instalovány hlásiče požáru. Předběžně odhadnutá škoda je v tuto chvíli 800 tisíc korun, příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření.

Nahlásit chybu


K tématu
Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail