Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chystá se první trvale udržitelný festival v ČR. Bude vstřícný k životnímu prostředí

V květnu se v areálu bývalého Dolu Barbora uskuteční první udržitelný festival v České republice. Kromě bohatého hudebního programu bude využívat energii z obnovitelných zdrojů, bude bezobalový a vstřícný k životnímu prostředí.

Na konci května se v areálu bývalého dolu Barbora uskuteční Festival reBarbora Open Music. Jeho přípravy už naplno běží.

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MSK: "To bude zase něco inovatovního, něco, co náš kraj může posunout zase dál. Jsem rád, že rada města doporučila zastupitelům schválit dotaci ve výši 1,5 mil. korun, měli bychom to 16. března schválit a věřím, že to projde, a že kraj se stane významným partnerem tohoto festivalu."
Petr Birklen, člen představenstva MSID: "Je to první větší akce, která se zde koná, my jsme v loňském roce udělali POHOden, který měl ukázat na možnost využití těchto areálů a i díky tomu tento festival zde zasídlí."

Festival mimo jiné připravila produkce úspěšného festivalu Štěrkovna Open Music.Do Karviné na Barboru chtějí přivést to nejlepší, co nabízí česká a slovenská scéna.

David Moravec, hlavní organizátor festivalu: "Poslední dva hudební bloky obsadí v souvislosti s děním na Ukrajině ukrajinské kapely."

Festival ale nebude nejen o koncertech a bohatém doprovodném programu.Půjde o první trvale udržitelný festival v republice, který bude minimalizovat zatížení životního prostředí.

David Moravec, hlavní organizátor festivalu: ""Ten festival bude naprosto bezobalový, budeme podávat pouze točené nápoje, žádná PET by se tady neměla objevit, kompletní sortiment kelímků bude vratný a omyvatelný. Poprvé na festivalu se budou zkoušet i vratné nádoby na pokrmy vydávané stánkaři."

Velmi důležitým prvkem udržitelného festivalu bude i testování využití vodíkového agregátu na výrobu elektřiny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy