Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na sjezdovkách v Beskydech se letos až do Velikonoc lyžovat nebude

Celý MS kraj |

Pravděpodobně už jen několik posledních týdnů bude trvat lyžařská sezona v Beskydech. Ve srovnání s předchozími dvěma roky ji však lyžaři i vlekaři hodnotí jako výbornou.

Zimní sezona pomalu končí, přesto jsou sjezdovky v Beskydech plné lyžařů. Vlekaři počítají s tím, že sjezdovky udrží v provozu do začátku dubna.  

Jaroslav Vrzgula, provozovatel Ski areálu Bílá: “Když vezmeme a srovnáme předchozí sezónu, která vlastně nebyla ani, tak je to obrovské plus, že jsme teda mohli provozovat, i když ze začátku to bylo za těch daných opatření, kdy se musely předkládat certifikáty, ale potom po tom uvolnění bylo vidět, že ti lidé opravdu si našli tu cestu, přijeli ve větším počtu a je to vidět i teď, když jsou brněnské prázdniny, že tady je celkem plno. Takže sezona je po té loňské je velmi úspěšná a jsme spokojení.” 
Anketa: “Dneska je skvělý den. Zvláště lyžaři, kteří si přivstali a přijeli brzy, tak jezdili na manchesteru pěkně tvrdém. Takže od té půl deváté se opravdu lyžovalo bez front. Až v průběhu dopoledne k té 10. hodině to narostlo. Jinak obě dvě stovky perfektně připravené, jako vždy, takže pochoutka pro lyžaře, řekla bych.
Anketa: “Já jsem z Vyškova a nelyžuji moc dlouho. Ale je to tady moc fajn. My jsme teda byli dneska velcí lenoši a přijeli jsme prostě až před 11. hodinou, což se nám malinko vymstilo, protože už je tady víc lidí a ten povrch už není tak krásný jako ráno, ale ta snídaně a kafíčka za to snad stály a někdy si zase přivstanem.”
Anketa: “Já jsem ze Znojma, přijela jsem se ségrou, tátou a mamkou a mě to tady baví, já lyžuju ráda. Už lyžuju dlouho, od tří roků.”

Kdo si oblíbil večerní lyžování, má v Bílé poslední možnost. 

Jaroslav Vrzgula, provozovatel Ski areálu Bílá: “My máme v plánu jezdit do 3. dubna, to jsme si už takhle dali předem. Uvidíme, jaké budou podmínky, jestli to třeba o jeden víkend neprodloužíme, ale zatím máme v plánu jezdit do 3. dubna. A je fakt, že teď už to sluníčko je ostré a na těch slunných místech to bude rychle vytávat. 

Ještě dříve skončí večerní lyžování. Ta poslední se v Bílé budou konat v úterý a ve čtvrtek.

Nahlásit chybu


K tématu

Další zranění mladí lyžaři v Beskydech a Jeseníkách. Letěl pro ně vrtulník

15. února 2024 19:09 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zdravotnická záchranná služba zasahovala spolu s členy horské služby ve středu hned u tří zraněných mladých lyžařů. Ve všech případech, které se odehrály během několika hodin v Beskydech a Jeseníkách, vzlétal na pomoc vrtulník letecké záchranné služby Ostrava.

V jesenických ski areálech se nejen naplno rekreačně lyžuje, ale také závodí

19. ledna 2024 10:06 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Provozovatelům lyžařských areálů v Jeseníkách se podařilo nahradit výpadky, způsobené oblevou na přelomu roku. V plném provozu budou nyní všechny sjezdovky, nejen rekreační, ale i ty závodní. První FIS závody proběhly v Karlově a další se již blíží.

V Jeseníkách si poradili s následky oblevy, jedou všechny vleky a pořádají se závody

19. ledna 2024 9:52 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Provozovatelům lyžařských areálů v Jeseníkách se podařilo nahradit výpadky, způsobené oblevou na přelomu roku. V plném provozu budou nyní všechny sjezdovky, nejen rekreační, ale i ty závodní. První FIS ( čti fis) závody proběhly v Karlově a další se již blíží.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

Odboráři z Liberty: přicházejí jen špatné signály

Situace v ostravské huti Liberty je stále složitá. Výroba byla utlumena, už zhruba 1000 zaměstnanců společnost opustilo, ostatní nepracují a dostávají 70 procent platu. MS kraj velmi stojí o to, aby se kritická situace, která vznikla mimo jiné i neschopností Liberty platit za energie, co nejdříve vyřešila.

Koloběžkář bez přilby skončil po nehodě u Třince v ohrožení života v nemocnici

17. dubna 2024 20:29 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu ráno u vážně zraněného koloběžkáře v třinecké místní části Oldřichovice. Lékař ho musel kvůli vážným zraněním uvést do umělého spánku a v ohrožení života ho vrtulník přepravil do nemocnice.

Hasiče zaměstnal velký požár haly s dřívím na Novojičínsku. Uchránili majetek za 32 milionů

17. dubna 2024 15:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Devět jednotek hasičů zasahovalo v noci na středu u náročného požáru haly s dřívím v Bartošovicích na Novojičínsku. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Oheň způsobil škodu za 5,3 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 32 milionů.

Valenta a Blašková si v Havířově olympiádu nevybojovali

16. dubna 2024 21:23 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Unikátní turnaj se podařilo získat Havířovu do svého Národního tréninkového centra stolních tenistů. Smíšené páry z celého světa tam bojovaly o přímý postup na olympijské hry v Paříži. Své želízko v ohni měla i České republika.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

16. dubna 2024 17:33 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Domov proto nabídl prostory městu.

Na sjezdovkách v Beskydech se letos až do Velikonoc lyžovat nebude
Vydáno 14. března 2022 16:00, Celý MS kraj, Libor Běčák
Pravděpodobně už jen několik posledních týdnů bude trvat lyžařská sezona v Beskydech. Ve srovnání s předchozími dvěma roky ji však lyžaři i vlekaři hodnotí jako výbornou.

Zimní sezona pomalu končí, přesto jsou sjezdovky v Beskydech plné lyžařů. Vlekaři počítají s tím, že sjezdovky udrží v provozu do začátku dubna.  

Jaroslav Vrzgula, provozovatel Ski areálu Bílá: “Když vezmeme a srovnáme předchozí sezónu, která vlastně nebyla ani, tak je to obrovské plus, že jsme teda mohli provozovat, i když ze začátku to bylo za těch daných opatření, kdy se musely předkládat certifikáty, ale potom po tom uvolnění bylo vidět, že ti lidé opravdu si našli tu cestu, přijeli ve větším počtu a je to vidět i teď, když jsou brněnské prázdniny, že tady je celkem plno. Takže sezona je po té loňské je velmi úspěšná a jsme spokojení.” 
Anketa: “Dneska je skvělý den. Zvláště lyžaři, kteří si přivstali a přijeli brzy, tak jezdili na manchesteru pěkně tvrdém. Takže od té půl deváté se opravdu lyžovalo bez front. Až v průběhu dopoledne k té 10. hodině to narostlo. Jinak obě dvě stovky perfektně připravené, jako vždy, takže pochoutka pro lyžaře, řekla bych.
Anketa: “Já jsem z Vyškova a nelyžuji moc dlouho. Ale je to tady moc fajn. My jsme teda byli dneska velcí lenoši a přijeli jsme prostě až před 11. hodinou, což se nám malinko vymstilo, protože už je tady víc lidí a ten povrch už není tak krásný jako ráno, ale ta snídaně a kafíčka za to snad stály a někdy si zase přivstanem.”
Anketa: “Já jsem ze Znojma, přijela jsem se ségrou, tátou a mamkou a mě to tady baví, já lyžuju ráda. Už lyžuju dlouho, od tří roků.”

Kdo si oblíbil večerní lyžování, má v Bílé poslední možnost. 

Jaroslav Vrzgula, provozovatel Ski areálu Bílá: “My máme v plánu jezdit do 3. dubna, to jsme si už takhle dali předem. Uvidíme, jaké budou podmínky, jestli to třeba o jeden víkend neprodloužíme, ale zatím máme v plánu jezdit do 3. dubna. A je fakt, že teď už to sluníčko je ostré a na těch slunných místech to bude rychle vytávat. 

Ještě dříve skončí večerní lyžování. Ta poslední se v Bílé budou konat v úterý a ve čtvrtek.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000030316/na-sjezdovkach-v-beskydech-se-letos-az-do-velikonoc-lyzovat-nebude