Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na sjezdovkách v Beskydech se letos až do Velikonoc lyžovat nebude

Pravděpodobně už jen několik posledních týdnů bude trvat lyžařská sezona v Beskydech. Ve srovnání s předchozími dvěma roky ji však lyžaři i vlekaři hodnotí jako výbornou.

Zimní sezona pomalu končí, přesto jsou sjezdovky v Beskydech plné lyžařů. Vlekaři počítají s tím, že sjezdovky udrží v provozu do začátku dubna.  

Jaroslav Vrzgula, provozovatel Ski areálu Bílá: “Když vezmeme a srovnáme předchozí sezónu, která vlastně nebyla ani, tak je to obrovské plus, že jsme teda mohli provozovat, i když ze začátku to bylo za těch daných opatření, kdy se musely předkládat certifikáty, ale potom po tom uvolnění bylo vidět, že ti lidé opravdu si našli tu cestu, přijeli ve větším počtu a je to vidět i teď, když jsou brněnské prázdniny, že tady je celkem plno. Takže sezona je po té loňské je velmi úspěšná a jsme spokojení.” 
Anketa: “Dneska je skvělý den. Zvláště lyžaři, kteří si přivstali a přijeli brzy, tak jezdili na manchesteru pěkně tvrdém. Takže od té půl deváté se opravdu lyžovalo bez front. Až v průběhu dopoledne k té 10. hodině to narostlo. Jinak obě dvě stovky perfektně připravené, jako vždy, takže pochoutka pro lyžaře, řekla bych.
Anketa: “Já jsem z Vyškova a nelyžuji moc dlouho. Ale je to tady moc fajn. My jsme teda byli dneska velcí lenoši a přijeli jsme prostě až před 11. hodinou, což se nám malinko vymstilo, protože už je tady víc lidí a ten povrch už není tak krásný jako ráno, ale ta snídaně a kafíčka za to snad stály a někdy si zase přivstanem.”
Anketa: “Já jsem ze Znojma, přijela jsem se ségrou, tátou a mamkou a mě to tady baví, já lyžuju ráda. Už lyžuju dlouho, od tří roků.”

Kdo si oblíbil večerní lyžování, má v Bílé poslední možnost. 

Jaroslav Vrzgula, provozovatel Ski areálu Bílá: “My máme v plánu jezdit do 3. dubna, to jsme si už takhle dali předem. Uvidíme, jaké budou podmínky, jestli to třeba o jeden víkend neprodloužíme, ale zatím máme v plánu jezdit do 3. dubna. A je fakt, že teď už to sluníčko je ostré a na těch slunných místech to bude rychle vytávat. 

Ještě dříve skončí večerní lyžování. Ta poslední se v Bílé budou konat v úterý a ve čtvrtek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy