Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do bytů v Ostravě-Jihu se brzy nastěhují uprchlíci z Ukrajiny. Děti už se zapojily do výuky

Městský obvod Ostrava-Jih se intenzivně zapojil do humanitární pomoci Ukrajině. Připravuje nejen ubytování pro uprchlíky, ale organizuje také sbírky a dětem zařizuje místa ve školách a v zájmových kroužcích.

Ve školských zařízeních v obvodu Ostrava-Jih je v současné době umístěno 21 dětí z Ukrajiny. Dvacet z nich navštěvuje základní školy a jedno dítě mateřskou školu. Děti jsou zařazovány do tříd podle věku.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: :Ostrava se ubírá trošku jinou filosofií než město Praha a Brno. Tato města se snaží o vytvoření ukrajinských malotřídek. Ostrava se kloní spíš k tomu, že je důležitější, aby se děti adaptovaly ve třídách v rámci inkluzivního vzdělávání.”

Radnice pro uprchlíky pořádá i humanitární sbírky. Na Ukrajinu už dopravila zdravotnický materiál a v současné době pořádá sbírku všeho, co je potřeba do domácností. Od kuchyňského vybavení, čistících prostředků, přikrývek a oblečení až po hračky a školní potřeby pro děti Lidé, kteří sem přicházejí totiž nemají vůbec nic.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Prosím opravdu všechny, doneste to sem do Obřadní síně. Všechny tyto věci určitě využijeme. Pokud by se stalo, že těch věcí bude více než je potřeba, tak ve spolupráci s naším sociálním odborem jsme je schopni distribuovat dál.”

O sbírku pro uprchlíky z Ukrajiny je mezi lidmi velký zájem. Jen během dopoledne přišly do Obřadní síně bezmála tři desítky lidí

Sbírka bude probíhat do čtvrtečního odpoledne. Věcmi, které donesete, radnice vybaví 17 bytů na Čujkovově ulici, které pro uprchlíky v současné době připravuje.

Nahlásit chybu


K tématu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail