Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Černá perla, administrativní budova v Bruselském stylu v Ostravě-Porubě, už nebude chátrat

Patnáct let postupně chátrala, teď konečně najde nové využití. Desetipatrová dominanta Ostravy-Poruby, kterou všichni znají pod názvem Černá perla, prochází kompletní rekonstrukcí.

Našel se investor a ostravský klenot bruselského stylu, Černá perla Poruby, bude zachráněna. Kompletní rekonstrukcí se ji vrátí původní lesk.

Václav Menšík. mluvčí PROJEKTSTUDIO EUCZ, s.r.o.: “Nejtěžší z hlediska projekce a architektonické práce bylo zachovat ráz té unikátní fasády toho prosklení a zároveň splnit energetické nároky moderní doby. To využití, které je plánováno, nebo které se řeší před tím podpisem, tak bude veřejná služba veřejnosti. Bude to veřejně dostupné.”
Anketa: obyvatelé Poruby: “Jsem ráda, ať je Poruba pěkná.”
“I když tady málo chodím, ale bude to určitě hezčí.”

V současné době prochází modernizací věž, následovat bude rekonstrukce objektů v jejím okolí. Celý prostor ulice Slavíkova tak bude daleko atraktivnější.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Perla jako stavba i její přilehlé okolí je pro Porubu velmi významnou lokalitou. O to více nás těší, že konečně po letech se začala rekonstruovat. A co víc, začaly se rekonstruovat i její přilehlé trakty. Domy, které mají více vlastníků.”

Ve své plné kráse by se měla Černá perla otevřít už v první polovině příštího roku.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Horní Benešov
Horní Benešov
od 8 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail