Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polyfunkční komunitní centrum Slezské diakonie v Karviné po rekonstrukci opět slouží klientům

Budova polyfunkčního komunitního centra Slezské diakonie v Karviné má za sebou náročnou rekonstrukci. Peníze na modernizaci získala z Evropské unie, částečně na opravu finančně přispěl i Moravskoslezský kraj. Změnou prošla nejen její vnější část, ale zbrusu nové je i vnitřní vybavení.

Kompletní modernizace budovy polyfunkčního komunitního centra Slezské diakonie v Karviné-Ráji probíhala devět měsíců. Objekt si už rekonstrukci zasloužil, do budovy zatékalo, okna netěsnila, omítka opadávala a celkové prostory a vybavení byly už dávno zastaralé.

Iveta Kuczerová, vedoucí střediska: "Myslím, že jsme to stihli za velmi rychlou dobu, udělala se kompletní rekonstrukce budovy od střechy, fasády, oken, elektroinstalace i vybavení."

Zuzana Filipková, ředitelka Slezské Diakonie: "My jsme měli opravdu velkou radost, když jsme dostali finance z EU a MSK, abychom mohli tu budovu kompletně zrekonstruovat."

Slavnostního otevření centra se zúčastnilo mnoho významných hostů, kteří si nové prostory prohlédli.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK: "Povedl se obrovský projekt. Povedly se peníze z Evropy, na které kraj přidal malým dílem na to, aby se dokončila střecha a vytvořilo se prostředí pro volnočasovou a pro práci Slezské diakonie právě v Karviné."

Budovu, stejně jako dříve, bude využívat několik služeb najednou.

Nahlásit chybu


K tématu
B2B Partner s.r.o. / ProLogis Park
Ostrava
od 40 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

CIELECKÝ s.r.o., Šenov (ul. Václavovická)
Šenov
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail