Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí Družby v Ostravě-Porubě roste do krásy. Po revitalizaci parku projde rekonstrukcí prostor před OC Bohemia

Dlouhá léta zanedbaný park na náměstí Družby v Ostravě-Porubě prošel kompletní revitalizací a vrátil se do něj život. Tím ale práce neskončily. Rekonstrukce náměstí bude pokračovat v prostoru před nákupním centrem Bohemia.

Park na náměstí Družby v Ostravě-Porubě se změnil k nepoznání. Díky celkové revitalizaci se z něj stalo atraktivní místo pro relaxaci a trávení volného času.


Anketa: obyvatelé Poruby: "Teď je to něco úžasného."
"Je to tu krásné, výborné. Hlavně, že tu je zázemí, toalety pro děti, hlavně čisto."
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “V letošním roce, respektive na jaře ještě předpokládáme drobné úpravy v parku, a to dokončení terénních úprav v některých místech a dále ještě chceme upravit v některých pozicích veřejné osvětlení.”

Ještě letos by měla začít rekonstrukce popraskaného chodníku podél obytných domů a doplněn bude i chybějící chodník směrem k ulici Gen. Sochora.

Obyvatelka Ostravy-Poruby: “Když chceme z našeho baráku jít tímto směrem na Gen. Sochora, tak to musíme celé obcházet, aby jsme se dostali na tu cyklostezku. Je to pěkné jinak."

Na proměnu parku teď navázala proměna prostoru před nákupním centrem Bohemia, kde by měl vzniknout nový, moderní veřejný prostor s pobytovým platem a opravenými chodníky.

Roman Gajdušek, vedoucí odboru investic, MOb Ostrava-Poruba: "Prostor náměstí bude vhodně doplněn novým architektonickým prvkem, který budou tvořit hodiny." 

Veškeré práce by měly skončit začátkem října letošního roku.

Nahlásit chybu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail