Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dárcovská výzva a prodej oblečení. Porubské Gymnázium Olgy Havlové pomáhá ukrajinským uprchlíkům

Studentská firma Reobleč, která funguje na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě-Porubě, se rozhodla udělat něco pro dobrou věc. Mezi uprchlíky z Ukrajiny rozdělí svůj výdělek z prodaného oblečení.

To, co se děje na Ukrajině není lhostejné ani studentům. Do humanitární pomoci se zapojilo například Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. Studentská firma Reobleč o přestávkách prodávala oblečení z druhé ruky a veškerý výtěžek poputuje lidem, kteří utíkají před válkou.

Bára Radostová, ředitelka studentské firmy Reobleč: “Máme tady různé kusy oblečení. Od šatů, přes sukně, trička, kalhoty a saka. Sbíráme oblečení od studentů ze školy a učitelů, nebo našich známých a následně jej přeprodáváme.”
Anketa: studenti Gymnázia Olgy Havlové: “Já mám svetr, košili a košili ještě jednu.”
“Vybrala jsem si koženou bundu a sáčko a jsem ráda, že naše škola je solidní a že můžu nějak pomoct Ukrajině.”

Studenti mohou na Ukrajinu přispívat nejen tím, že si koupí oblečení, ale také tím, že přispějí dobrovolnou částkou do přichystané pokladničky.

Studentská firma Reobleč se prodejem oblečení z druhé ruky snaží varovat před fast fashion.

Sabina Rajdusová, PR manažerka: “Před rychlou módou, která vlastně i ničí naši planetu a často není ani dobrá pro naše peněženky a ještě k tomu lidé v rozvojových zemích za to nejsou dobře placeni.”

Na gymnáziu probíhá i dárcovská výzva s názvem Havlovka pro Ukrajinu. Peníze z této sbírky půjdou na transparentní účet organizace Člověk v tísni.

Nahlásit chybu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail