Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Báňští záchranáři museli do šachty pro horníka v ohrožení života, zachránit se jim ho nepodařilo

Náročný zásah báňských záchranářů probíhal v pátek v podzemí Dolu ČSM Sever ve Stonavě na Karvinsku. Bohužel, život jednoho horníka se záchranářům zachránit nepodařilo.

Kolona záchranných vozidel spěchala k šachtě o půl desáté dopoledne. Ještě po poledni ale byli záchranáři v podzemí. Později bylo potvrzeno, že 58letý polský horník nepřežil.

Z prvotních informací vyplývalo, že se záchranáři snažili dostat k minimálně jednomu horníkovi. Oslovení pracovníci šachty hovořili o tom, že v dole došlo k závalu.

Jana Dronská, mluvčí DIAMO: "Záchranáři HBZS Ostrava zasahovali na dole ČSM u případu zavaleného horníka. Na místo vyjel celý důlní výjezd, tj. 5 záchranářských aut a 26 báňských záchranářů. Samotné vyprošťování trvalo více než 2 hodiny. Bohužel akce neměla šťastný konec. Jinak se ale jednalo o standardní postup záchranářů. Na místě ještě zůstávají, aby dopravili tělo na povrch."
Naďa Chattová, mluvčí OKD: "Mohu potvrdit, že v Dole ČSM Sever dnes dopoledne zasahovali bánští záchranáři. Po deváté hodině došlo při likvidaci chodby související s porubem zhruba 800 metrů pod povrchem k závalu důlního díla. Při této události bohužel došlo ke smrtelnému zranění zaměstnance dodavatelské firmy. Nikdo další nebyl zraněn. V současné době probíhá šetření Obvodního Báňského úřadu, Policie ČR, vedení Dolu ČSM a odborové organizace."
Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Policie bude na prověřování všech okolností případu spolupracovat s Českým báňským úřadem."
Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail