Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otec pobodal syna nožem a pak se chtěl zabít, obvinili ho z pokusu o vraždu

Policisté zveřejnili více informací k rodinné tragédii v Bystřici nad Olší. V rodinném domě tam spolu žili otec a syn. V pondělí 14. března se ale pohádali a 67letý muž poté svého 34letého syna surově napadl nožem. Vzápětí se chtěl také zabít. Teď mu hrozí až 18 let vězení.

místo události; zdroj videa: Veronika R.

Policisté oficiálně potvrdili verzi rodinné tragédie v Bystřici na Třinecku. Jako zázrakem a díky rychlému a profesionálnímu zásahu zdravotníků nikdo nezemřel.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "V pondělí 14. března měl obviněný po předchozí slovní rozepři bodnořezným nástrojem napadnout a těžce zranit čtyřiatřicetiletého muže."

Napadenému synovi se naštěstí podařilo zavolat pomoc a jeho 67letý otec se mezitím pokusil o sebevraždu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž středního věku byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, utrpěl však vícečetná poranění v oblasti trupu, jevil známky šokového stavu a byl v ohrožení života. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zajistit intubací a převést na přístrojem řízené dýchání. Po podání léků, infusních roztoků a dalších opatřeních, byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice. Ošetřen musel být i další muž, jeho poranění byla středně závažná a neohrožovala jej na životě. Přepraven byl na chirurgickou ambulanci spádové nemocnice."

Ve čtvrtek už mohli policisté otce obvinit ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Za pokus vraždy hrozí obviněnému trest odnětí svobody na deset až osmnáct let. Kriminalisté současně podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval."
Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Dubina
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail