Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atletika Poruba uspořádala charitativní běh na pomoc Ukrajině

Oddíl Atletika Poruba uspořádal charitativní běh na pomoc Ukrajině. Akce se zúčastnili nejen svěřenci klubu, ale také jejich kamarádi a rodiče. Pro milovníky běhu byly připraveny dvě tratě o délce 350 a 700 metrů.

Bezmála 14 tisíc korun vybrali organizátoři Běhu pro Ukrajinu. Do výzvy klubu Atletika Poruba se zapojili fanoušci běhu všech věkových kategorií. Na startu mohli přispět libovolnou částkou a celý výtěžek putoval nadaci Člověk v tísni.

Kateřina Melounová, trenérka, Atletika Poruba: “Myšlenka charitativního běhu se zrodila v Třinci v našem partnerském klubu. Naši trenéři v Atletice Poruba chtěli taky spolupracovat. Účastníci této akce dostanou za dobrovolný příspěvek pamětní magnetku.”

Anketa: účastníci Běhu pro Ukrajinu: “Byl jsem rád, že jsem přispěl na tuto akci, protože to je velmi dobrá věc.”

“Jsme rádi, že jsme se mohli účastnit, protože rádi běháme a že jsme mohli pomoct Ukrajině.”

“Vedlo mě k tomu to, že jednak, že mám dceru, takže nás to baví chodit na tyto závody a jednak nějakým způsobem můžeme podpořit i Ukrajinu.”

Oddíl Atletika Poruba ukrajinským dětem pomáhá už od prvních dnů ruské invaze.

Tomáš Břeský, předseda klubu Atletika Poruba: “My jako oddíl Ostrava-Poruba jsme se snažili pomoct našim ukrajinským dětem, kterým jsme odpustili atletické příspěvky. Následně jsme vydali výzvu pro všechny sportovce, kteří sem přijíždí z Ukrajiny, že se mohou připojit k nám do oddílu naprosto zdarma. Vyvrcholilo to touto akcí Běh pro Ukrajinu.”

Tato dobročinná akce pro Ukrajinu není poslední. Další se uskuteční už v polovině dubna.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail