Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 21. 3. 2022

V pondělí 21. března opět zasedl Krizový štáb Moravskoslezského kraje. Hejtman Ivo Vondrák na pravidelném brífinku, který po zasedání následuje, opět informoval o situaci v souvislosti s ukrajinskou krizí. Podle něj v tuto chvíli nárůst počtu uprchlíků zpomaluje. Řekl také, že kraj zatím nepotřebuje žádná dočasná nouzová přístřeší pro příchozí z Ukrajiny. Nabízíme vám videozáznam brífinku.

Hejtman Ivo Vondrák na začátku online brífinku uvedl, kolik uprchlíků v Moravskoslezském kraji dosud získalo "vízum strpění."

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: Je jich tady dnes 10319. Ten nárůst se trochu zpomaluje, doufejme, že to vydrží."

Podle hejtmana kraj díky zpomalenému nárůstu má možnost připravit další dodatečné ubytovací kapacity.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Já jsem rád, že se nám v rámci toho "stavu tísně", kdy nám došly kapacity ubytování v zařízeních typu internát, tak že se situace výrazně zlepšila. Zlepšila se také díky tomu, že jsme ustavili pracovní skupinu, která se o to ubytování stará velmi pečlivě."

Podle hejtmana má kraj aktuálně asi 500 ubytovacích míst, což v tuto chvíli stačí zhruba, výhledově, na týden. Kraj aktuálně ubytovává asi 80 uprchlíků, kteří do kraje přijíždějí z Ukrajiny.

Další informace najdete v záznamu brífinku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy