Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Maturanti karvinského gymnázia vyhráli v hokejové tradici školy 8:5

Letos po čtyřicáté se na ledě zimního stadionu potkali kantoři karvinského gymnázia s maturanty, aby ještě před závěrečnými maturitami prověřili svou fyzickou zdatnost prostřednictvím hokejového utkání. Maturanti tentokrát nenechali nic náhodě a pečlivě se na tuto tradici školy připravili.

Zimní stadion patřil už po čtyřicáté karvinskému gymnáziu. Za velké podpory zúčastněných studentů s transparenty vyrobenými na míru se proti sobě v hokeji utkaly dva týmy. Mladí a síly plní maturanti proti stárnoucím kantorům. O doprovodný program se postaraly krasobruslařky i studentky ve svém tanečním programu. Zápas začal symbolickým vhozením buly ukrajinským studentem.

Miloš Kučera, ředitel Gymnázia Karviná: "Je to neskutečná tradice, kterou musíme udržovat. Mám hlubokou úctu k našim dnešním soupeřům, maturantům, takže když dneska prohrajeme, mě to mrzet nebude."

Není náhodou, že tato slova před zápasem z úst ředitele školy zazněla, maturanti se totiž na tuto chvíli pečlivě připravovali už od září a kantoři to moc dobře věděli.

Jiří Kempný, kapitán týmu maturantů: "Určitě chceme vyhrát, s respektem a úctou a abychom si to hlavně užili."

I když statistika za dlouhé roky udržování této tradice hovoří jasně ve prospěch vítězství kantorů, síla mládí tentokrát zvítězila, maturanti porazili kantory 8:5.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy