Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné začaly dvě střední školy spolupracovat, studenti si vyměňují zkušenosti

Karvinská Střední odborná škola ochrany osob a majetku navázala spolupráci se Střední zdravotnickou školou. Společným cílem je předávat praktické zkušenosti a rady studentům, kteří v budoucnu budou pracovat v rámci Integrovaného záchranného systému.

V tělocvičně Střední odborné školy ochrany osob a majetku se potkali žáci tamní školy se studentkami a studenty Střední zdravotnické školy, aby se v praxi naučili základy poskytování první pomoci. Tímto prvním setkáním začala spolupráce obou škol.

Petr Godál, zástupce ředitelky SOSOOM Karviná: "I v praxi to je tak, že ty integrované složky spolu spolupracují. My jsme chtěli, aby ta spolupráce začala už na středních školách. Oni se potkají a mají si co předat a musí se naučit spolupracovat."
Monika Kotyzová, odborná učitelka SZŠ Karviná: "Naši žáci ze SZŠ si připravili čtyři stanoviště, na kterých prakticky ukáží, jak poskytovat první pomoc při různých zraněních, se kterými se potom v práci mohou setkat, při služebním výkonu nebo sebeobraně."

Studenti si například vyzkoušeli ošetření střelných zranění hrudníku, zlomeniny nebo jak zastavit tepenné krvácení.

anketa: žáci Střední školy ochrany osob a majetku Karviná: "Tohle nám pomůže k tomu, abychom se zorientovali, neudělali něco špatně a nezhoršili to zranění nebo tak. Je to dobré." "Jsem tady ráda. Dozvídáme se nové věci."

Do budoucna chystá Střední zdravotnická škola zorganizovat modelovou situaci přímo na výročí školy. Střední škola ochrany osob a majetku se chystá budoucí zdravotní sestřičky a lékařky naučit základům sebeobrany.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy